Фейк. На Харківщині нагородили жінок, які викрили своїх чоловіків ухилянтів 

Вікторія Горак - 31 Березня 2024 | 13:23

Мережею поширили інформацію, що нібито на Харківщині голова ТЦК та СП нагородив жінок, що викрили своїх чоловіків ухилянтів. Чи дійсно це так далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

Пропагандистський Telegram-канал «УКРОПСКИЙ ФРЕШ» (архів) 26 березня опублікував новину, в якій йдеться про те, що нібито у Лозовій Харківської області голова місцевого ТЦК та СП нагородив жінок, які викрили своїх чоловіків ухилянтів.

«І це не жарт: чоловіки тривалий час ховалося від мобілізації, проте жінки “перестали це терпіти і почали вимагати від них ставати на захист своєї країни”. Коли ті відмовилися, вони викликали воєнкомів, які оперативно забрали їх і відправили на фронт», додають автори допису.

За доказ правдивості своїх тверджень фейкороби додали фотозвіт нібито цієї події.

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Насамперед за допомогою зворотного пошуку нам вдалось ідентифікувати зображення, на які посилаються пропагандисти.

Їх опублікувала Лозівська міська територіальна громада 25 березня 2024 року на своїй сторінці Facebook та на офіційному сайті.

Отже, можна впевнено сказати, що пропагандисти поширили фотографії з офіційних ресурсів Лозівської міської територіальної громади.

Сама подія з якої зроблені світлини була присвячена нагородженням причетних до заходів з вшанування пам’яті полеглих захисників за ініціативи Лозівського міського голови Сергія Зеленського.

«Дякую усім причетним за проведену масштабну роботу з ушанування пам’яті наших земляків, ваша командна робота дала неабиякий результат. На сьогодні наше з вами завдання зберегти пам’ять про наших героїв, шанувати їх, бути вдячними за жертовність та передати це наступним поколінням», зазначив Лозівський міський голова.

Тож, перед нами черговий фейк, де російська пропаганда намагається спотворити реальній події, надаючи їм не тільки викривленого а, навіть, і неадекватного змісту. Так, захід для нагородження родин загиблих захисників фейкороби перетворили на «свято викриття ухилянтів».

Висновок: фейк 

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.