Фейк. В Іспанії українські біженці вийшли на мітинг з плакатами: «Приберіть руки від військової допомоги України, нам потрібно більше» та «F@ck Israel»

Nazar Hlamazda - 29 Жовтня 2023 | 12:33

Ми помітили, що на тлі нового витку ізраїльсько-палестинського конфлікту російська пропаганда почала використовувати оновлені методички. Так, в бот «Перевірка» надійшло чимало запитів, що підтримують наратив «Україна Заходу не потрібна». Цього разу пропагандисти поширили світлину, де українські біженці нібито вийшли на мітинг проти зменшення військової допомоги Україні. Чи це дійсно так — читайте в нашому розборі.

Що сталося? 

Telegram-канал «Харьковчаночка» поширив новину, що в Іспанії відбувся мітинг, на який українські біженці вийшли з плакатами:

  • «Приберіть руки від військової допомоги України, нам потрібно більше»;
  • «F@ck Israel».

«Путін спеціально змушує «хохлопитеков» бути дебілами, аби зганьбити «великий нород», зневажливо коментують світлину автори допису.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз 

Завдяки зворотному пошуку, ми з’ясували, що насправді це фото зроблено 15 липня 2022 року під час акції на підтримку України Israeli Friends of Ukraine, що відбулася в Тель-Авіві.

Учасники маршу несли українські прапори, скандували українські гасла та закликали зупинити війну.

Більше світлин з акції на своїй Facebook-сторінці опублікувала одна з організаторів акції Ганна Жарова.

Бачимо, що насправді дівчина тримає плакат з підписом «Росія — країна терористка». 

Окрім того, навіть на відредагованій за допомогою фоторедактора світлині є деталі, що виглядають дивно, якщо йдеться про мітинг проти Ізраїля, як-то:

  • прапор Ізраїлю в руках однієї з мітингувальниць;
  • прапор Ізраїлю на одній з жінок.

Тож, насправді фейкороби використали фото, що висвітлює підтримку України в Ізраїлі, і за допомогою фоторедактора змінили текст плакатів. Таким чином створили подію, якої насправді не існувало.

Висновок: Фейк

Читайте також

  • Маніпуляція. Зеленський підписав прапор з символікою дивізії СС «Галичина»
  • Фейк. Вантажівки «Нової пошти» перевозять військову техніку;
  • Фейк.«Допомога євреям = Спалювання грошей. Залишайтесь з Україною»: в Нью-Йорку з’явилася нова реклама.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.