Фейк. «Допомога євреям = Спалювання грошей. Залишайтесь з Україною»: в Нью-Йорку з’явилася нова реклама

Владислав Герасименко - 26 Жовтня 2023 | 07:22

Ми помітили, що на тлі нового витку ізраїльсько-палестинського конфлікту, російська пропаганда почала використовувати оновлені методички. Так, ми отримали чимало запитів, де поєднуються два наративи: «дискредитація Президента України» та «Україна Заходу не потрібна». Цього разу мережею шириться відео з цифровим стендом у Нью-Йорку. Реклама на ньому нібито закликає не надавати допомогу Ізраїлю та «залишатися з Україною». Чи дійсно це так — читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

12 жовтня 2023 пропагандистський Telegram-канал «VOBLYA» опублікував відео з рекламою на цифровому стенді у Нью-Йорку. Так у рекламі, на фоні українського прапора палають гроші. Ця анімаційна картинка супроводжується наступним дописом: 

«Допомога євреям = Спалювання грошей. Залишайтесь з Україною». 

На думку пропагандистів, така рекламна агітація була ініційована українцями, які незадоволені фінансовою підтримкою Ізраїля.

Також цю новину поширили інші пропагандистські Telegram-канали, серед яких найбільше переглядів зібрали публікації «Новая Украина❗️», «АВДЕЕВКА.RU🇷🇺», «Шейх Тамир», «ZERGULIO🇷🇺», «Александр Семченко» та «Царьград ТВ».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Нам вдалося знайти відео, що було взято для створення цього ролика.

Так у серпні 2023 на YouTube-каналу «The NYC Walking Show» оприлюднили відео «New York City Virtual Walking Tour – Billionaires’ Row New York City 4K Walk».

На відео зафіксованій той самий момент де камера наводиться на цифровий стенд. Проте, справжня реклама, що була на цей момент у відео — це реклама благодійної організації з боротьби з раком, участь в якій приймають різні голівудські зірки.

Щоб переконатися в тому, що реклама з відео від російських пропагандистів є підробкою, ми прискіпливо порівняли його з оригіналом, визначивши ключові елементи з обох відео:

  1. Чоловік у футболці лазурного кольору та чорний автомобіль, що проїжджає повз;
  2. Чоловік та жінка в одязі чорного кольору;
  3. Рекламний банер на скляній будівлі;
  4. Баштовий кран.

Отже, на цифровому стенді в Нью-Йорку не розміщували рекламу від «незадоволених українців». Це черговий фейк з метою дискредитації президента України та створення в українців відчуття другорядності.

Висновок: Фейк

Читайте також:

  • Фейк. «На що він здатний, аби привернути увагу?»: турецький журнал Le Man про Зеленського;
  • Фейк. Вантажівки «Нової пошти» перевозять військову техніку;
  • Фейк. Поштова марка та освітня стаття в «Дії»: в Україні вшанували ветерана СС Ярослава Гуньку.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.