Постер до фейку про заборону продажу у Вінниці перук чоловікам

Фейк. Вінницький ТЦК заборонив продавати чоловікам перуки

Ігор Сум - 07 Червня 2024 | 10:00

Нещодавно в мережі з’явилася інформація про те, що у Вінницькому обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (Вінницький ОТЦК та СП) заборонили продавати перуки чоловікам. Чи дійсно це правда читайте у нашому матеріалі.

Що сталося? 

Телеграм-канал «Шейх Тамир» (архів), «Медведь» (архів), «Кот Костян» (архів), поширили інформацію про те, що:

«Керівник ТЦК у Вінниці нібито заборонив продавати чоловікам перуки, щоб ті не намагалися ховатися від ТЦК, переодягнувшись у жінок».

Скриншоти фейкового допису про заборону продажу у Вінниці перук чоловікам

На підтвердження своїх слів автори допису опублікували фото оголошення, що нібито було зроблено в одному з магазинів Вінниці.

Зображення оголошення в нібито одному із магазинів Вінниці про заборону продажу перуки чоловікам

«Згідно з розпорядженням голови Вінницького обласного ТЦК та СП, перуки й шиньйони ми продаємо тільки жінкам», йдеться у тексті оголошення.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Ми звернулися із запитом безпосередньо до Вінницького ОТЦК та СП, з проханням підтвердити чи спростувати правдивість наведеної інформації.

У відповідь, нам повідомили, що дана інформація є фейковою.

Спростування від Вінницького ОТЦК та СП фейку про заборону продажу у Вінниці перук чоловікам

«Наголошуємо, що подібні пости є інструментом недобросовісних блогерів чи маніпулятивних ЗМІ. Їх створюють для підняття власного рейтингу через підсилену увагу громадян до відповідної теми або відвертого очорнення репутації ТЦК. У час, коли країну знесилює війна з російськими окупантами, такі дії негативно впливають на нашу обороноздатність і послаблюють моральний стан населення.

Пам’ятайте, що інформаційна гігієна під час воєнного стану необхідна для ефективного протистояння проросійським наративам. Намагайтеся критично сприймати інформацію, яку споживаєте у соціальних мережах. Не довіряйте анонімним Телеграм-каналам та повідомленням, які не містять фактів і провокують емоції», наголошують у Вінницькому ОТЦК та СП.

Отже, інформація про те, що Вінницький ОТЦК та СП заборонив продаж перук чоловікам є неправдивою, і спрямована на дискредитацію діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.