Фейк. У Хмельницькому планують ремонтувати укриття за кошти населення

Алєся Ященко - 09 Січня 2024 | 12:00

Мережею ширяться дописи про те, що в одному з будинків Хмельницького ремонт укриття планують здійснити коштами мешканців. Саме тому значно виросте квартплата, адже мешканці мають сплатити 72 грн за кожен квадратний метр житлової площі. Чи дійсно це так  — читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

Пропагандистські Telegram-канали «Шейх Тамир» (архів), «Харьковская Русь» (архів) та «Медведь» (архів) поширили дописи про те, що в одному з чатів будинку в місті Хмельницький ремонт бомбосховищ буде здійснено коштом мешканців. Так у повідомленні вказано, що до комунальних платіжок буде долучено новий пункт під назвою «внеплановий ремонт». Сума у платіжці збільшиться на 72 гривні за кожен квадратний метр житлової площі.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Ми почали з того, що проаналізували зміст повідомлення, що ми бачимо на скриншотах.

Так, на початку повідомлення слово «занепад» вжито у контексті руйнації укриття. Згідно із тлумаченням «Словником української мови», «занепад» використовують у значенні погіршення загального стану, зниження рівня розвитку, ослаблення фізичних чи духовних сил людини. Протилежним словом є «розквіт». 

Також, у тексті використано словосполучення «внеплановий ремонт», що є русизмом від «внеплановый». Українською такий ремонт називають «позаплановим».

Також помилку допустили у написанні слова «виходячи», це теж русизм від слова «исходя».

У Хмельницькій ОВА цю інформацію спростували та зазначили, що збір коштів з населення для ремонту бомбосховищ не проводиться.

Цю інформацію також спростували у Центрі протидії дезінформації при РНБО.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.