Фейк. У Херсоні пенсіонерам платять за інформацію про військовозобов’язаних

Фейк. У Херсоні пенсіонерам платять за інформацію про військовозобов’язаних

Василина Гав'як - 09 Червня 2024 | 12:55

Мережею шириться інформація, нібито у Херсоні співробітники ТЦК та СП сплачують пенсіонерам за інформацію про місцеперебування військовозобов’язаних чоловіків. Чи дійсно це так — далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

До нашого чат-бота «Перевірка» надійшов запит з проханням перевірити, чи дійсно у Херсоні співробітники ТЦК та СП сплачують 25 доларів пенсіонерам за інформацію про місце проживання військовозобов’язаних чоловіків. Допис з такою інформацією опублікував (архів) Telegram-канал «RIDUS Новости»:

«Українські військкоми підкуповують пенсіонерів з підконтрольного Києву Херсона, виплачуючи їм по 25 доларів за дані про місце проживання чоловіків, які підлягають мобілізації».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Ми проаналізували надісланий нам допис та вирішили звернутися з офіційним інформаційним запитом до Херсонського ОТЦК та СП, аби там нам підтвердили чи спростували інформацію про те, що їхні співробітники нібито платять пенсіонерам по 25 доларів за дані про місцепроживання військовозобов’язаних чоловіків.

Нам відповіли, що така інформація є фейком.

Отже, перед нами чергова спроба російської пропаганди дестабілізувати ситуацію всередині країни та просунути антимобілізаційний наратив. 

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.