Фейк. У Харкові готують теороборону з жінок та підлітків

Фейк. У Харкові готують нову тероборону з жінок та підлітків

Василина Гав'як - 31 Березня 2024 | 18:44

Російська пропаганда вже не вперше намагається дискредитувати українську армію. Раніше ми вже розбирали подібні кейси. Так, мережею шириться інформація, нібито у Харкові місцева влада створює тероборону з жінок та підлітків. Чи дійсно це так — далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

Сьогодні, 31 березня, до нашого чат-бота «Перевірка» надійшов запит з проханням перевірити, чи дійсно влада Харкова готує нову тероборону з жінок та підлітків. Допис з такою інформацією опублікував (архів) Telegram-канал «Укропский фреш», який регулярно поширює російську пропаганду:

«Харків активно готується до оборони: місцева влада створює нову тероборону з підлітків і жінок».

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Першим кроком ми за допомогою зворотного пошуку знайшли першоджерело використаних у дописі фото.

Ці світлини 29 березня 2024 року опублікували (архів) на сторінці 150 навчального центру Командування Сил ТрО ЗСУ.

В описі до фото повідомляється про набір нових рекрутів у школу Базової загальновійськової підготовки, а також про умови відбору.

Зазначимо, що у дописі не йдеться про якусь нову тероборону Харківщини, та і взагалі про будь-яку локацію.

150 навчального центру Командування Сил ТрО ЗСУ навчає рекрутів які добровільно призвались до Збройних сил України через ТЦК та СП.

Аби потрапити на вишкіл, треба пройти відбір, а саме:

  • медичний огляд;
  • професійно-психологічний відбір;
  • фізична підготовка.

Базова загальновійськова підготовка — це цілий комплекс відповідних вправ, навичок та знань для новобранців. В школі БЗВП навчають інженерної справи, тактики, медицини, радіозв’язку та вправного поводження зі зброєю. Вишкіл триває понад місяць. Це час, за який військовослужбовці можуть зрозуміти хто вони й на що здатні.

Щодо заяви фейкоробів про те, що нібито нову тероборону формують з жінок та підлітків. То вона в принципі не має під собою жодного обґрунтування.

Навіть на фото, які опублікували самі пропагандисти, видно, що серед групи людей не тільки жінки, а й чоловіки. Не підлітки, а дорослі чоловіки.

Також ми зателефонували до навчального центру, де нам пояснили, що вишкіл відбувається лише для повнолітніх людей. 

Тож, немає жодних доказів, що у Харкові планують створити нову тероборону з жінок та підлітків. Насправді це вигадка фейкоробів, за докази якої були використані світлини базової загальновійськової підготовки для рекрутів, які добровільно призвались до Збройних сил України через ТЦК та СП.

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.