Фейк. Секретар РНБО заявив про необхідність звільнення Ірини Верещук

Анна Орманжи - 28 Квітня 2024 | 17:19

Російські пабліки поширили новину про те, що секретар РНБО заявив про необхідність звільнення з посади Міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук. Що не так з цією новиною далі у нашому матеріалі.

Що сталося?

До нас у бот «Перевірка» надійшли запити від користувачів перевірити достовірність новини, опублікованої в проросійському Telegram-каналі «Медведь». Повідомлення містить зображення, яке нібито є скриншотом публікації з офіційної сторінки «Рада національної безпеки і оборони України» у соцмережі Facebook, в якій йдеться про те, що секретар РНБО Олександр Литвиненко нещодавно заявив про необхідність звільнення з посади Міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Проаналізувавши контент на офіційній сторінці РНБО у Facebook, ми виявили пост за 22 квітня, який містить ідентичне зображення – фотографію з Секретарем РНБО Литвиненко.

Однак оригінальна публікація містить зовсім інший текст. Насправді в ній йдеться про зустріч з делегацією GLOBSEC та заяву Литвиненко про потребу України у сучасних системах ППО та ракет до них.

«Для успішного відбиття російських ударів Україні не вистачає сучасних систем протиповітряної оборони та ракет до них. На цьому у понеділок, 22 квітня, акцентував Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Литвиненко під час зустрічі з делегацією аналітичного центру GLOBSEC», йдеться в публікації.

Посилання, які розміщені під оригінальним постом РНБО за 22 квітня та на зображенні у новині ведуть на офіційний сайт РНБО, однак на різні сторінки.

Ми виявили, що відповідне посилання до того, що міститься на зображенні у новині, розмістила РНБО під своєю публікацією за 19 квітня. В оригінальному дописі йдеться про нараду за 18 квітня під головуванням Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Литвиненка щодо стану захищеності об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного комплексу.

Також Центр Протидії дезінформації при РНБО опублікував спростування на своїх офіційних ресурсах.

«Поширюючи подібні новини росіяни хочуть посіяти розбрат серед політичного керівництва держави», — йдеться в повідомленні ЦПД.

Таким чином пропагандисти створили фейкове зображення, для цього використали елементи з оригінальних публікацій РНБО у соцмережі Facebook та додали неправдивий текст про заяву Секретаря РНБО.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.