Фейк. У п’ять міст України відправили «підкріплення» для ТЦК

Фейк. У п’ять міст України відправили «підкріплення» для ТЦК та СП

Василина Гав'як - 20 Травня 2024 | 08:47

Наразі мережею активно шириться інформація, нібито задля посилення мобілізаційних заходів у п’яти містах України відправили «підкріплення» для ТЦК та СП. Чи дійсно це так — далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

До нашого чат-бота «Перевірка» надійшов запит з проханням перевірити, чи дійсно задля посилення мобілізаційних заходів у п’ять міст України відправили «підкріплення» для ТЦК. Допис з такою інформацією опублікували Telegram-канали, серед яких «На самом деле в Запорожье» (архів), «Лента новостей Харькова | Z» (архів), «Шепот фронта» (архів):

«Йдеться про підконтрольні Києву міста: Костянтинівка, Слов’янськ, Павлоград, Запоріжжя, Харків. Туди вже почали прибувати сотні співробітників ТЦК для відлову людей».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Поширення таких наративів помітили й обласні ТЦК та СП, зокрема Дніпропетровський (архів), Запорізький (архів), Харківський (архів) та Донецький (архів).

У зверненнях територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) йдеться про те, що жодних «посилень» особовим складом з інших ТЦК у Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій  та інших областях у районі відповідальності не відбувається і не планується, потреби у цьому немає:

«Офіційно повідомляємо – це  фейк. Джерело – російські пропагандистські  ресурси, які намагаються розігнати чергову брехню в рамках своє інформаційно-психологічної операції з метою дискредитації системи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки й Збройних Сил України в цілому».

Отже, перед нами черговий фейк, покликаний дискредитувати мобілізаційні процеси в Україні.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.