Ощадбанк

Фейк. Ощадбанк блокує банківські картки за неявку до ТЦК та СП

Алєся Ященко - 08 Лютого 2024 | 08:44

Мережею шириться інформація, що Ощадбанк блокує банківської картки за неявку до ТЦК та СП. Чи дійсно це так – читайте у нашому аналізі.

Що сталося? 

Низка Telegram-каналів, таких як «Александр Семченко», «ГАСПАРЯН», «Nina VATT 🇷🇺», «ЭТО ДРУГОЕ», «Одесское Общественное Телевидение Z», «Насправдi», «Шейх Тамир» поширили фото, де на смартфоні видно SMS від «Ощадбанку». У повідомленні йдеться про те, що банківську картку користувача було заблоковано через неявку до ТЦК.

«Ваша карта заблокована через неявку до ТЦК. Більше інформації ви можете дізнатися в ТЦК, в якому перебуваєте на обліку. З повагою, Ощадбанк», – йдеться у SMS-повідомленні.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

У тимчасовій розповіді (сторіс) на Facebook-сторінці «Ощадбанку» повідомили, що інформація про блокування карток за неявку до ТЦК є фейком.

Спростування фейку від Ощадбанку

«Клята р@сн@ запускає повідомлення про блокування карток Ощадбанку через неявку до ТЦК. Це фейк! Будьте обережні!», — повідомили у компанії.

Голова правління Ощадбанку Сергій Наумов у своєму Telegram-каналі також спростував інформацію про це.

«Ворог запустив ІПСО із згадкою Ощаду. Запевняю, що це фейк. Не ведіться», — дописує Сергій Наумов.

Варто зазначити, що станом на зараз, за неявку по повістці для уточнення військово-облікових даних та для проходження військово-лікарської комісії передбачено адміністративну відповідальність. А за ігнорування мобілізаційного розпорядження передбачається кримінальна відповідальність.

Тож варто зазначити, що інформація про те, що «Ощадбанк» блокує картки «ухилянтам» є фейком. У самій фінансовій установі цю інформацію спростували. А жодних юридичних механізмів для цього наразі немає.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.