Фейк. «Навіщо нам такий світ, якщо там не буде України?»: заклик від 3 ОШБр

Владислав Герасименко - 04 Червня 2024 | 11:23

В одному з Telegram-каналів, з’явилася публікація, яка нібито викриває третю окрему штурмову бригаду (3 ОШБр) в тому, що вони наслідують росіян у рекламних лозунгах. Як було насправді – розповідають наші фактчекери.

Що сталося?

29 квітня 2024 Telegram-канал «Шаман Раху» опублікував світлину, на якій зображено рекламний банер 3 ОШБр з наступним слоганом:

«Навіщо нам такий світ, якщо там не буде України?»

«Кумедна фраза на банері в Київському метрополітені. Цікаво, чи вони розуміють, звідки оригінал?», – коментує у своїй публікації Telegram-канал.

Цю новину також поширили інші Telegram-канали, такі як «Медведь», «Графиня☢️изменившимся лицомъ бѣжитъ пруду», «ЭТО ДРУГОЕ», «РИТА ЭБЗЕЕВА», «Олеся Лосева» та «Харьковчаночка».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Першим чином, ми звернули увагу на зауваження в дописі Telegram-каналу щодо «чи вони розуміють, звідки оригінал?». Ми знайшли, що ця фраза належить Путіну. Оголосив він її у 2018 році, коментуючи можливість ядерної війни:

«Навіщо нам такий світ, якщо там не буде Росії?».

Щоб знайти першоджерело поширеної фотографії, ми скористались пошуком за зображенням. Так, ми віднайшли, що цю світлину публікували декілька іноземних видань, як-то: France 24, MSN, «Reuters», СBC та інші.

Ми звернули увагу, що серед цих ЗМІ, першими зробили публікацію «Reuters», тож ми перейшли за їх посиланням. В оригінальному дописі видно, що на рекламному банері з фотографії інший напис:

«Запалюй у Третій штурмовій»

Як зазначається в описі під цією фотографією, на ній зображено «банер із закликом вступати до 3-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ на станції метро на тлі нападу Росії на Україну». Також вказується, що фотографія була зроблена українською фотожурналісткою Аліною Смутко спеціально для видання «Reuters».

Також, врешті-решт, ми порівняли оригінальне зображення з публікацією пропагандистів і запевнилися, що це одна і та сама фотографія, в якій було відредаговано справжній напис на банері.

Тож, маємо черговий фейк, що був зроблений з метою створення штучного образу популярності Володимира Путіна у світі та зокрема, в Україні.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.