Постер до фейку про свиню на прізвисько "Залужний"

Фейк. На змаганнях в Англії виступила свиня на прізвисько «Залужний»

Ігор Сум - 30 Травня 2024 | 09:46

Персона колишнього Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного не полишає у спокої російських пропагандистів, навіть після його звільнення та призначення послом України у Великій Британії. Так, нещодавно в мережі поширили інформацію про те, що на змаганнях зі свинячих перегонів Lague of pigs за Англію виступила свиня на прізвисько «Залужний». Чи дійсно це правда — читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

Телеграм-канали «V🇷🇺Рука Кремля🇷🇺Z» (архів) та «Шкварка News» поширили інформацію про те, що на змаганні зі свинячих перегонів League of pigs за Англію нібито виступила свиня на прізвисько «ЗАЛУЖНИЙ».

Скриншот фейку про свину на прізвисько
Скриншот фейку про свину на прізвисько

На підтвердження своїх слів автори допису публікують відео зі змагань, на якому присутні кадри із назвами кожного з учасників забігів. 

Скриншот із відео про свинячі перегони

На одному із них фігурує свиня рудого кольору з англійським текстом «ZALUZHNYI» (українською можна перекласти як «ЗАЛУЖНИЙ»).

Фейкове зображення про свину на прізвисько "ЗАЛУЖНИЙ"

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

На останніх кадрах відео зазначено слова «Season 1». Тож припустивши, що мова йде про перший сезон, ми відшукали на офіційному Youtube-каналі League of Pigs повний відеосюжет тих змагань. На 25 секунді відео дійсно присутній ідентичний кадр із рудою свинею, проте справжнє її прізвисько «GINGER». 

Справжній вигляд відеокадру зі свинею по кличці GINGER

А повне ім’я «спортсмена», який представляє Великобританію звучить як «GINGER HAMILTON». 

Відеокадр із рудою свинею зі справжнім її прізвиськом

Всього в змаганнях першого сезону взяло участь 5 свиней-бігунів від США, Великобританії, Японії, Мексики та Росії.  

Перелік учасників свинячих перегонів 1 сезону

Як зазначається на ресурсах організаторів, станом на травень 2024 року відбулося вже 10 сезонів, протягом яких склад учасників залишився незмінним.

Перелік учасників свинячих перегонів 10 сезону

Отже, насправді жодної прив’язки до Валерія Залужного серед імен учасників свинячих перегонів насправді немає. Кадр відео котре поширили в Телеграм-каналах є відредагованим, вірогідно, з метою дискредитації та формування негативного іміджу Залужному у дипломатичній роботі з Великобританією.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.