Фейк. Влада Харкова готується до окупації міста російськими військами

Назар Гламазда - 07 Березня 2024 | 09:55

Останнім часом російські пропагандисти почали поширювати повідомлення, що влада та військове керівництво Харкова готуються до окупації міста росіянами. Чи це дійсно так — далі в нашому розборі. 

Що сталося? 

Російське видання «БлокнотРУ» на платформі «Дзен» опублікували новину (архів), що міська влада розпочала екстрено ремонтувати дорогу на західному виїзді з міста. Зазначено, що під керівництвом мера Ігоря Терехова міська влада знайшла і виділила значні фінансові ресурси на відновлення доріг у районі Люботина та Коротича. На думку аналітиків видання це все є підготовкою для екстреної евакуації з міста через.

Також Telegram-каналі «УКРОПСКИЙ ФРЕШ» опублікував інформацію (архів), що командири 125 бригади ТрО готують особовий склад до здачі Харкова, за доказ адміністратори каналу приводять скриншот листування двох військовослужбовців, де обговорюються плани здачі Харкова російським окупантам. 

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Центр протидії дезінформації спростував усі подібні заяви, ґрунтуючись заявою заступника голови ГУР МО Вадима Скібіцького, що окупанти не мають достатньо особового складу для початку наступальних дій на Харківщині та півночі України. 

Також міський голова Харкова, Ігор Терехов, висловився у своєму Telegram-каналі щодо цього допису, звернувши увагу, що головною проблемою Росії є наявність дурнів та доріг, і це особливо жахливо, коли перші починають займатися другим.

Ігор Терехов прокоментував цю інформацію в етері телемарафону «Єдині новини», заявивши, що в такий спосіб ворог хоче посіяти паніку серед харків’ян.

«Це ІПСО, мета якої — спричинити хвилювання серед людей у Харкові. Але харків’яни згуртовані. Вони підтримують і будуть підтримувати ЗСУ. Як два роки тому ми відстояли наше місто, так будемо відстоювати і зараз. Тим паче, що сьогодні ми краще укріплені», зазначив Ігор Терехов.

Детальніше про відповідь Ігоря Терехова у статті Ґвара Медіа:

Тож перед нами черговий фейк від російської пропаганди щодо «здачі» Харкова російським військам. 

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.