Фейк. Володимир Зеленський під час поїздки на Харківщину прорекламував російський кінотеатр 

Анна Орманжи - 27 Лютого 2024 | 10:30

Дискредитація чинного Президента України є однією з постійних задач російської пропаганди. Так, в останньому дослідженні хвиль дезінформації даний наратив посів 3 місце у розділі головних. Цього разу пропагандисти опублікували новину, що Президент України Володимир Зеленський своїм перебуванням на АЗК «ОККО» в Харкові нібито прорекламував російський кінотеатр. 

Що сталося?

З 20 лютого проросійські Telegram-канали, зокрема «УКРОПСКИЙ ФРЕШ» (архів) та «ХарьковскаяРусь» (архів) почали поширювати інформацію, що президент України Зеленський відвідав у Харкові АЗК «ОККО» і цим нібито прорекламував російський кінотеатр зі схожим логотипом та назвою.

«Днями президент України відвідав командний пункт 14 ОМБр під Куп’янськом, після чого вирушив до Харкова. Чи навмисно, чи піарники Офісу Президента прорахувалися, проте для фото/відеозйомок обрали АЗС «ОККО». Нічого не нагадує? Правильно: російський онлайн-кінотеатр «ОККО», яким користується велика кількість росіян».

«Цей логотип присутній скрізь: на склянках, куртках персоналу, на стіні й т.д. Тому власникам кінотеатру треба сказати “дякую” Володимиру Зеленському за безплатну рекламу»,   стверджують пропагандисти у дописі.

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Поїздка президента України на Харківщину 19 лютого 2024 року

19 лютого президент України здійснив поїздку на Харківщину та відвідав командний пункт батальйону 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого, що боронить Купʼянськ. Також голова держави відвідав один із медичних закладів, де проходять лікування військовослужбовці ЗСУ.

Також, під час поїздки на Харківщину Зеленський завітав до однієї з АЗК «ОККО». Саме з відео перебування на АЗК, і був взятий кадр, розміщений пропагандистами в повідомленні (архів). 

Мережа АЗК «ОККО» в Україні

Одна з найбільших автозаправних мереж в Україні АЗК «ОККО» належить компанії «Концерн Галнафтогаз», яка входить  до загальноукраїнського холдингу компаній «OKKO Group». Наразі мережа налічує понад 400 АЗК, крім того, у структурі компанії діє найбільша мережа закладів харчування в дорозі. Також компанія займається реалізацією товарів через магазини на АЗК, продажем нафтопродуктів великим та малим гуртом, їх зберігання і транспортування.

Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну «ОККО» бере активну участь у боротьбі проти агресора. Так, мережа АЗК реалізує різні програми допомоги для захисників, а також сумісно з фондом допомоги армії «Повернись живим» у рамках спільної  ініціативи «ОКО за ОКО» організовує благодійні збори, передає техніку для потреб ЗСУ та багато іншого.

Російський кінотеатр «Окко»

Російський онлайн-кінотеатр «Окко» є однією з найбільших онлайн-платформ у РФ для перегляду фільмів, мультфільмів, спортивних матчів тощо. Частина контенту платформи доступна безплатно з рекламою, повний доступ здійснюється за умови платної підписки.

Атрибутика та назви компаній

Назви української АЗС та російського кінотеатру дійсно схожі, бо містять в основі однакові літери. Однак атрибутика компаній не однакова, відрізняється реєстр та написання літер, кольори, фігури та оздоблення, у випадку російського кінотеатру атрибутика містить ще додаткові символи – три крапки над першою літерою.

Ототожнення атрибутики компаній, як і заяви про рекламування президентом України російського кінотеатру є черговою дезінформацією з метою дискредитації президента України.

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.