На власному прикладі знаю, що зазвичай людина обирає вже встановлений на телефон додаток для подкастів і тривалий час користується ним, не тестуючи інші. Особисто я аж кілька років поспіль слухала улюблені випуски на Google Podcasts. І лише нещодавно замислилась над тим, що він має купу недоліків! 

Згідно з дослідженням Westwood One’s Podcast Download — Fall 2020, лише з 2017 по 2020 рік кількість слухачів подкастів зросла на 7%. Експерти прогнозують, що в Україні популярність нового формату тільки зростатиме.

Для того, аби ви слухали улюблених хостів із задоволенням, будь-де і будь-коли, ми протягом кількох тижнів тестували 5 різних додатків для прослуховування подкастів: від базових, як-от Google Podcasts, Apple Podcasts — до не зовсім популярних. Отже, де краще (не) слухати подкасти?

Google Podcasts 

Почнемо з найбільш стандартного та широковідомого сервісу. Я користувалась ним більше двох років — аж до тих пір, поки мені остаточно не набридли його недоліки. 

З плюсів майданчика — дизайн та велика бібліотека, адже більшість подкастерів з усього світу точно заливатимуть туди свої нові випуски. Щодо поганих якостей — вони підважують позитивні. Думаю, відгуки користувачів скажуть самі за себе.

Переклад: “Бідна вкладка рекомендацій. Складно знайти щось нове. Не можу побачити найпопулярніші випуски у моїй країні, немає пошуку за категоріями. Також іноді плеєр просто перестає грати”.

Користувачі Google Podcasts постійно стикаються з проблемою: часом аудіо без причини перестає грати і доводиться перезаходити у додаток. Проблема спостерігалася як на мобільній, так і на десктопній версії.

Переклад: “Перестає грати кожні декілька хвилин. Багато людей жаліються на це, виправте, будь ласка, жахливо дратує”.

Ну і ще трохи проблем, які фіксували користувачі.

 

Де працює?

IOS: є
Android: є
HarmonyOS: немає
Desktop: є

Apple Podcasts

Ситуація з рекомендаціями краща, ніж у Google. Можна знаходити подкасти просто за категоріями. Простий мінімалістичний дизайн та відсутність реклами — це точно про плюси.

Проте, десь в Apple все ж таки недоопрацювали свій сервіс, адже люди постійно знаходять баги. Скаржаться на некоректні рекомендації, проблеми зі сповіщеннями. Хоча загальний рейтинг додатку досить непоганий: 4,9 з 5 балів.

Переклад: “Нові випуски різних подкастів не в списку… Вони відображаються у сповіщеннях і коли ти хочеш послухати щось нове, ти згадуєш, що бачив декілька випусків нещодавно у сповіщеннях. Проте коли переходиш у список на головній сторінці, там лише старі епізоди, так що ти втрачаєш можливість побачити нові випуски…”

Переклад: “Куди поділися мої випуски з черги? Я зробив собі лист очікування і він зник кілька днів тому. Також останні програні випуски показуються некоректно”.

Переклад: “Рекомендації  — виключно англомовні подкасти. Це великий мінус. Система російською, інтерфейс додатку теж російською, тоді чому рекомендації лише англомовні? Також постійно викидає з додатку”.

Де працює?

IOS: є
Android: немає
HarmonyOS: немає
Desktop: є (лише на MacOS)

Подкасти НВ

Це додаток для прослуховування подкастів від українців. Він сподобається тим, хто любить українських подкастерів або хоче їх підтримати. Як заявляють самі НВ, це додаток з понад 150 українськими подкастами про події в Україні та світі. Політика, бізнес, культура, психологія, стосунки, освіта, мандрівки, кіно та музика — все тут є. З цікавого: ви отримаєте можливість слухати Радіо НВ у прямому етері.

Зібрали для вас відгуки на додаток з Play Market.

Де працює?

IOS: є
Android: є
HarmonyOS: немає
Desktop: є

Podcast Go

Дизайн тут трохи застарілий, проте функціонал хвалять користувачі. Велика бібліотека і гарно сформовані рекомендації. Ви завжди зможете знайти щось нове для себе. Як заявляють в описі розробники, додаток нараховує бібліотеку в понад 800 000 епізодів. Також його встановили понад мільйон разів.

Є нещодавні скарги на передостаннє оновлення: користувачі були не задоволені тим, що додаток самовільно закривався. Але, мабуть, розробники це виправили. Адже це було ще восени.

Де працює?

IOS: немає
Android: є
HarmonyOS: є
Desktop: немає

CastBox

Цей додаток — лідер по завантаженням: понад 10 мільйонів завантажень у PlayMarket, понад 500 тисяч завантажень в AppGallery. Проте, якщо користуєшся ним безкоштовно, доводиться слухати багатенько реклами!

Ну і ще трохи відгуків.

Переклад: “Додаток чудовий, але я не росіянин, я українець. Чому я маю російські подкасти в своїх рекомендаціях?!”

Де працює?

IOS: є
Android: є
HarmonyOS: є
Desktop: є

Сподіваємося, цей матеріал допоміг вам визначитися з комфортним додатком. Якщо ви не знаєте, що ж саме послухати, і перебуваєте у пошуку нових цікавих випусків, читайте наш матеріал 66 українських подкастів про все на світі

Також слухайте другий і третій сезони подкасту Gwara Talkz, у якому ми разом з підприємцями, художниками, лідерами думок говоримо про українські інновації й різні цікаві речі: від лазертагу, урбаністичного мапування і фінансової грамотності — до дизайну, мистецьких премій та кіно. Прослухати можна на будь-якій зручній платформі!

Теги:

#подкасти #додатки