Харківська обласна прокуратура заочно повідомила про підозру двом російським військовим у зґвалтуванні дівчини. Правоохоронці зазначають, що злочин скоїли навесні минулого року, під час окупації одного з населених пунктів Харківщини.

Прокуратура ідентифікувала воєнного злочинця: це 45-річний полковник, командир 99-ого самохідного артилерійського полку 3-ої мотострілецької дивізії 20-ої загальновійськової армії західного військового округу ЗС РФ з позивним «Вовк». До злочину також причетний його підлеглий — 22-річний водій 752-ого мотострілецького полку 3-ої мотострілецької дивізії 20-ої загальновійськової армії ЗС РФ на прізвисько «Малой».

За даними слідства, обидва окупанти обходили будинки та проводили «перевірки» у місцевого населення. В одному із домоволодінь «Малой» запропонував дівчині «повечеряти» з його командиром, але отримав відмову. Пізніше підозрювані повернулись до того ж будинку, коли дівчина була у підвалі через шквальні обстріли ЗС РФ зі своєю родиною. Окупанти вивели звідти її батька та приставили до його скроні пістолет. Вони зачинили усіх інших членів сім’ї у підвалі — й водій мав слідкувати за тим, аби ніхто не вийшов. 

Командир затягнув дівчину у будинок та зґвалтував її, увесь час тримаючи в руках пістолет та погрожуючи розстрілом постраждалої.

Куди звертатись за допомогою

Отримати безоплатну правову допомогу всі постраждалі від воєнних злочинів можуть конфіденційно. Зробити це можна:

  • за номером телефону контактного центру 0 800 213 103, дзвінки безплатнф;
  • через телеграм-бот;
  • звернутися до найближчого бюро правової допомоги.

Читайте також:

«Мене зґвалтував російський військовий»: сексуальне насильство як воєнний злочин. Історія жінки — один з майбутніх доказів сексуального злочину російських окупантів в Міжнародному кримінальному суді.

Заочно судитимуть військового РФ, який чинив сексуальне насилля над жителькою Харківщини. Російський військовий запропонував цивільному подружжю придбати в нього пальне, а коли ті зайшли у двір, вдарив чоловіка автоматом, а жінку спробував зґвалтувати.