Працівники Служби безпеки України затримали 29-річного мешканця Богодухівського району. Його підозрюють у співпраці з російськими військовими під час окупації Харківської області.

Про це повідомив речник обласного управління СБУ Владислав Абдула.

«Під час захоплення населеного пункту він допомагав російським загарбникам орієнтуватися на місцевості та обирати територію для облаштування мінних загороджень. Серед замінованих ділянок були місцеві дороги та проїзні частини, якими користувались мирні жителі району», — йдеться у повідомленні.

У СБУ також заявляють, що підозрюваний передавав адреси учасників руху опору в регіоні окупантам, які потім викрадали та катували людей. Також він і його спільники грабували будинки місцевих жителів, які виїхали на підконтрольну Україні територію. Зокрема, викрадали автомобілі, вивозили побутову техніку, меблі тощо.

Після деокупації Харківщини його затримали. Чоловік підозрюється в пособництві державі-агресору. Йому загрожує до 12 років тюрми.

Читайте також

Суд визнав зловмисника винним мешканця Куп’янської громади за співпрацю з окупантами та призначив йому 13 років тюрми з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах строком на 10 років.