Суд визнав зловмисника винним мешканця Куп’янської громади за співпрацю з окупантами та призначив йому 13 років тюрми з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах строком на 10 років.

Про це повідомив речник обласного управління СБУ Владислав Абдула.

За даними правоохоронців, колаборантом виявився місцевий житель, колишній посадовець органів внутрішніх справ, який у 2017 році звільнився зі служби за станом здоров’я.

Слідчі встановили, що в серпні 2022 року чоловік добровільно вступив до окупаційного «пункту поліції № 2», який діяв на території тимчасово захопленої громади.

Він обійняв посаду слідчого та займався фабрикуванням «карних справ» проти місцевих жителів для подальшого ув’язнення потерпілих до російських катівень.

«Також колаборант разом з озброєними окупантами та їхніми поплічниками вдиралися до осель українців та грабували їх під виглядом «обшуків»», — йдеться в повідомленні.

У такий спосіб росіяни виносили з помешкань гроші, побутову техніку та інше приватне майно. Якщо жителі намагалися чинити опір, окупанти застосовували зброю або викрадали власників оселі з їхніми сім’ями.

Під час звільнення райцентру колаборант намагався заховатися, однак уже через день після деокупації громади співробітники СБУ встановили його місцезнаходження і затримали.

Читайте також

  • Двох ізюмчан судитимуть за те, що допомагали створювати російську пенсійну систему — прокуратура.