Міністр оборони України Рустем Умєров у своїй декларації зазначив реєстрацію у США своїх трьох дітей. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру декларацій.

За даними його декларації, вказується країна в якій видано документи про громадянство всім дітям Умєрова – це Україна, тоді як у США вказано місце їхньої реєстрації.

Скриншот з декларації / Джерело: public.nazk.gov.ua
Скриншот з декларації / Джерело: public.nazk.gov.ua
Скриншот з декларації / Джерело: public.nazk.gov.ua

Декларація також показує, що дружина Умєрова разом з дітьми проживає у США з 2019 року. Там же вони отримали документи, що посвідчують особу.

Що відомо про Умєрова

Верховна Рада 5 вересня 2023 року проголосувала за кандидатуру Рустема Умєрова Міністром оборони України. Рішення підтримали всі фракції, «за» проголосували 338 нардепів.

З вересня 2022 року Умєров обіймав посаду голови Фонду держмайна. До свого призначення був обраний народним депутатом від 9-го скликання у 2019 році від партії «Голос». 

За походженням кримський татарин, радник лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва. У 1944 році його сім’ю примусово депортували разом з усім кримськотатарським народом з історичної батьківщини Криму до Сибіру і Центральної Азії.  Повернутися в Крим вони змогли лише наприкінці 80-х.

Рустем Умєров навчався в Кримській гімназії-інтернаті для обдарованих дітей Міністерства освіти і науки Автономної Республіки Крим. Здобув ступінь бакалавра економіки та магістра фінансів у Національній академії управління. Був стипендіатом американської програми. Свою кар’єру розпочав в компанії lifecell, займаючи різні керівні посади з 2004 по 2010 роки. 

Одним із головних векторів у діяльності Рустема Умєрова була постійна комунікація щодо питань обміну кримських політв’язнів та військовополонених. Зокрема у 2017 році він сприяв звільненню двох політв’язнів Кремля – кримських татар Ахтема Чийгоза та Ільмі Умєрова.

Був співголовою депутатського об’єднання «Кримська платформа», учасник української переговорної групи з РФ. 

Читайте також

В Україні повернули публічний доступ до реєстру декларацій. Раніше повідомлялося, що з реєстру вилучать декларації посадовців, які мобілізовані до лав Збройних сил України. Повний публічний доступ до реєстру забезпечать після завершення чи скасування воєнного стану в Україні.