За тиждень обіги закладів громадського харчування скоротилися на 8%. Але російські обстріли не вплинули на кількість закладів, які працюють.
Про це свідчать дані компанії з автоматизації кафе та ресторанів Poster, ми виявили, що масовані обстріли цивільної інфраструктури та тотальний блекаут майже не вплинули на кількість закладів, що працюють, але відбилися на їхніх обігах.
16 листопада, після масованого обстрілу цивільної інфраструктури та першого блекауту, кількість закладів, що працює, суттєво не змінилась. Найбільше падіння кількості працюючих закладів за тиждень зафіксовано в Житомирській та Одеській областях – -5% та -3% відповідно.
Щодо обігу в кафе та ресторанах, найбільше просіли заклади в Чернівецькій, Тернопільській та Хмельницькій областях.
«Відключення світла змушують рестораторів адаптувати роботу закладів: зменшувати години роботи, скорочувати меню, готувати лише холодні страви, розпалювати гриль на вулиці, працювати при свічках. Проте ті підприємці, хто встиг вже встановити генератори, почуваються краще і, навіть, бачать ріст у касах. Заклади стають водночас і робочими хабами, де можна попрацювати за ноутбуком, поки вдома немає світла, і пунктами незламності, в яких можна зарядити телефони та зігрітися», – каже Родіон Єрошек, СЕО та співвласник компанії з автоматизації кафе та ресторанів Poster.
Другий блекаут, який відбувся 23 листопада, також не відбився на кількості робочих закладів. Найбільше постраждали Черкаська та Рівненська області, Івано-Франківська, Вінницька та Тернопільська.
А в Житомирській області, навпаки – кількість активних закладів за тиждень побільшало.
В середньому, другий блекаут скоротив обіги кафе та ресторанів в Україні також на 8% за тиждень.