Таким чином польський уряд намагатиметься забезпечити кращу допомогу на тлі можливої ​​другої хвилі біженців, повідомляє Polskie Radio.

Поправка передбачає, що з 1 березня 2023 року буде введена оплата для тих біженців, які перебувають у колективних закладах розміщення понад 120 днів. Спочатку біженці з України покриватимуть 50 відсотків вартості проживання, через кілька місяців — 75 відсотків.

Цей обов’язок не поширюватиметься, зокрема, на людей з інвалідністю, дітей, вагітних жінок, осіб пенсійного віку та осіб, які піклуються про щонайменше трьох дітей.

«Ми готуємося до можливої наступної хвилі біженців. Бо вже сьогодні в Україні кільканадцять мільйонів людей не мають доступу до електроенергії, води, елементарних побутових умов, санітарних. Тож ми готуємося до такої хвилі біженців, і хочемо, аби система була відповідно приготована, щоби польські платники податків якнайменше мали платити за цю можливу чергову хвилю біженців», — говорить прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький.

Щодня до Польщі приїжджає близько тисячі людей, які декларують, що вони біженці. Проте в уряді очікують більшого потоку біженців через, зокрема, можливий блекаут в Україні. За даними Прикордонної служби, з початку російської агресії до Польщі з України в’їхало майже 8 мільйонів людей, виїхало — 6 мільйонів 200 тисяч.

  • У країнах Європи кількість зареєстрованих біженців з України сягнула понад 4,75 мільйона людей. Найбільше — Польща, яка прийняла 1 507 893 українців загалом.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.