Представники Посольства Чеської Республіки в Україні та керівники чеських підприємств запропонували допомогу у відновленні сфер енергетики, теплопостачання та охорони здоров’я Харківської області.

Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.

З представниками чеських підприємств та уряду зустрівся начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов. Він зазначив, що Харківщина дійсно потребує технічної допомоги в підготовці до майбутнього опалювального сезону.

«Енергонезалежність — це те що нам потрібно. Ми вже зараз готуємось до наступного опалювального сезону, зокрема мова йде про децентралізацію системи опалення, водо- й електропостачання. Тому наразі важливо узгодити запропоновані проєкти, щоб встигнути їх реалізувати у відведений час», — сказав Олег Синєгубов.

Чеські партнери готові організувати збір коштів по всьому світу, як це робили раніше, коли провели кампанію із закупівлі снарядів для ЗСУ. До того ж, як вказують у ХОВА, Чехія забезпечить виробництво газових та дизельних генераторів, яких потребує енергетика Харківщини.

Як зазначив генеральний директор Чеського інституту технологій охорони здоров’я Марек Свобода, торік чехи передали декілька установок для одночасного виробництва тепла та електроенергії. Зараз до встановлення готується обладнання для однієї з міських лікарень.

«Найближчими тижнями спонсори з Чехії нададуть допомогу первинній ланці сфери охорони здоров’я Харківщині. Цей проєкт має довготривалу реалізацію та відповідне фінансування», — розповіли в ХОВА.

Поки що конкретних кроків для втілення проєктів відновлення галузі енергетики, теплопостачання та охорони здоров’я області немає. Однак найближчим часом сторони їх визначать.

Читайте також

  • З інших регіонів країни до Харківської області надсилають допомогу, яка забезпечить роботу критичної інфраструктури.
  • Увечері 16 квітня росіяни завдали ударів по Боровій Харківської області. Зафіксовано влучання КАБів у недіючу адміністративну будівлю підприємства. Також пошкоджені адмінбудівлі суду, пенсійного фонду, бібліотеки та приватні будинки.