Уряд Чехії ухвалив рішення про посилення візових обмежень для російських громадян та підтримку навчання білоруських та українських студентів у чеських вишах.

Про це повідомляє міністерство закордонних справ Чехії.

«Тоді як в Україні російські ракети падають на дитячі майданчики та на людей, які просто йдуть на роботу, до Чехії через міжнародний аеропорт щодня прибуває до 200 громадян Російської Федерації», – сказав голова чеського МЗС Ян Ліпавський.

У повідомленні йдеться про те, що російським громадянам, які в’їжджають на чеську територію через зовнішній Шенгенський кордон з метою туризму, спорту чи культури буде відмовлено у в’їзді.

Це рішення набуде чинності з 25 жовтня і стосуватиметься російських подорожувальників із чинною шенгенською візою, виданою будь-якою країною-членом ЄС.

Водночас уряд Чехії дозволив студентам з України вступати до чеських університетів, навіть якщо вони мають тимчасовий захист в іншій країні ЄС. Білоруські студенти можуть приїжджати на чеську територію.

Нагадаємо, що Польща, Чехія, Словаччина, Данія, Бельгія, Нідерланди та країни Балтії більше не приймають від росіян документи на оформлення туристичних віз.