Рада модних дизайнерів Америки (CFDA) і Британська рада моди (BFC) випустили спільне звернення в зв’язку з кризою через COVID-19. Вони запропонували змінити календар поставок нових колекцій і обмежити їх кількість до двох на рік (без преколлекцій), а також провести тижні моди майбутнього сезону онлайн.

“Пандемія COVID-19 вражає індустрію моди з усіх боків, – йдеться в заяві. – Поки ми не бачимо кінця, у нас є можливість переосмислити і змінити принципи роботи індустрії”. Авторами листа стали голова CFDA Том Форд і глава BFC Каролін Раш.

Зі схожими пропозиціями раніше виступили дизайнери на чолі з Дріс Ван Нотен, а також видання Business of Fashion, що об’єднало 61 бренд.

 У листі наголошується, що одягу стало занадто багато. З цієї причини CFDA і BFC пропонують відмовитися від міжсезонних колекцій – але не назавжди. “Ми розуміємо комерційну потребу в предколекціях. Хочемо, щоб вони повернулися до свого початкового призначення – запропонувати споживачеві гарний одяг без обов’язкового проведення шоу“. Як тільки пандемія піде на спад, пропонується обмежитися презентаціями в шоурумах.

Автори листа також запропонували змінити календар поставок нових колекцій, адже “існує явний розрив між тим, коли одяг поставляється до магазинів і коли він потрібен покупцеві”.

 

У зверненні також відзначили, що тиждень моди сезону весна / літо 2021 пройде у вересні онлайн. Як тільки загроза коронавируса зникне, Форд і Раш пропонують проводити покази в одному місті замість чотирьох: “Ми рекомендуємо брендам показувати колекції в одній зі світових столиць моди, щоб уникнути навантаження на журналістів, яким доводиться постійно подорожувати”. Це також допоможе індустрії моди стати екологічнішою.

В цілому, CFDA і BFC пропонують уповільнити моду. Це піде на користь і планеті, і ментальному здоров’ю працівників індустрії. Створюючи дві колекції на рік, дизайнери отримають “час, необхідний для того, щоб возз’єднатися з творчістю і ремеслами, які в першу чергу роблять нашу індустрію настільки унікальною”.

Теги:

#CFDA #Дріс Ван Нотен #Каролін Раш #мода #сезон весна/літо 2021 #Том Форд #уповільнення моди #BFC