На початку червня ми вже спростовували фейк про смерть Кирила Буданова, проте пропагандисти знаходять все нові й нові псевдодокази своїх теорій. Цього разу росіяни мають нові дані, що опосередковано підтверджують смерть керівника Головного управління розвідки Міноборони України. Тепер Буданова нібито замінює двійник — читайте спростування цих «беззаперечних» доказів в нашому матеріалі.

Що сталося?

30 червня 2023 в Telegram-каналі «⚡️Я – Елена Бобкина» оприлюднили повідомлення: 

«Фантастичний ріст волосся Буданова за добу. Зліва інтерв’ю від 24.06, праворуч коментар на порядку денному від 25.06. Хохли продовжують випускати заяви від начальника розвідки, який, ймовірно, пішов до Бандери».

До допису додали два скриншоти з різних інтерв’ю Буданова, на першому — Буданов після того, як підстригся, а на другому — до.

І оскільки різниця між скриншотами нібито складає лише один день, то такий стрімкий ріст волосся неможливий, то на думку авторів каналу, це підтверджує те, що Кирил Буданов мертвий.

Через годину після публікації цю новину поширив Telegram-канал пропагандистського видання «Украина.ру». Допис зібрав більше як 80 тисяч переглядів.

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам розповідати більше важливих історій!

Аналіз

Перший скриншот, на якому Буданов з короткою зачіскою, зроблений з інтерв’ю 24 червня 2023 у телемарафоні «Єдині новини».

У цьому інтерв’ю голова ГУР МО Кирило Буданов прокоментував бурхливі події навколо заколоту, влаштованого ватажком ПВК «Вагнер» Євгеном Пригожиним проти вищого військового керівництва РФ.

Другий скриншот з помітно довшим волоссям Буданова насправді зроблений з відеоінтерв’ю від 16 травня 2023 на YouTube-каналі «ISLND TV», більше ніж за місяць до 25 червня 2023 року.

Ми візуально порівняли кадри, аби пересвідчитися, що це одне й те саме інтерв’ю. Оскільки тепер маємо справжню хронологію подій, то можемо стверджувати: перед нами вкотре фейк російських пропагандистів 

Висновок: фейк

Читайте ще

  • Фейк. «Ні, я не збираюся надати вам 6,2 мільярда доларів, як це зробив Джо»: твіт Ілона Маска про Володимира Зеленського;
  • Маніпуляція. Австралійці привітали росіян зі звільненням Бахмута.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.