Реконструкцію медичного комплексу Ізюмської центральної міської лікарні Піщанської Богоматері профінансують виключно міжнародні партнери.
Про це повідомила пресслужба Харківської обласної військової адміністрації.
Відомо, що департамент капітального будівництва Харківської обласної військової адміністрації оголосив тендер на 1 мільярд 95 мільйонів 473 тисячі 870 гривень, що передбачає реконструкцію медичного комплексу. У ХОВА стверджують, що з обласного бюджету кошти на цей проєкт не виділялися.
«З метою реалізації зазначеного проєкту залучено фінансову підтримку міжнародних партнерів та донорів, які продовжують висловлювати свою підтримку Харківщині в поточних складних обставинах. Виділені кошти мають строго цільове призначення та не підлягають перерозподілу на інші потреби», – йдеться у повідомленні.
Так, реалізація по реконструкції розрахована на декілька років. Зазначається, що на першому етапі ключова увага буде зосереджена на створенні нового, сучасного укриття, яке буде інтегрованим елементом медичного закладу, який з’єднає корпуси лікарні.
Крім того, в першій черзі робіт передбачаються підготовчі роботи, передбачене нове будівництво чотириповерхового хірургічно-терапевтичного корпусу, а також педіатричного, хірургічного, гінекологічного корпусів та харчоблоку.
Нагадаємо, сума у тендері на відновлення лікарні втричі більше за бюджет Ізюмської громади за 2025 рік.
При чому, це не перший тендер на відновлення центральної лікарні. У 2023 році ХОВА вже укладала угоду на суму 70 мільйонів гривень з ТОВ «СК Пантеон», які раніше «засвітились» на підробці документів. Крім того, у кошторисі цього тендеру є переплати по десятках позицій на мільйони гривень.
Відомо також, що у жовтні 2023 року у ХОВА відзвітували, що отримали від фундації Олени Зеленської 600 тисяч євро на відновлення операційного блоку в Ізюмській центральній лікарні.
Детальніше з витратами на відновлення лікарні намагалися розібратися журналісти Ґвара Медіа — читайте у матеріалі.
Читайте також
- На території вдруге знищеного ліцею у Старому Салтові хочуть побудувати укриття за 145 мільйонів гривень.
