Бійців Kraken використовують для посилення мобілізаційних заходів, а у Харкові запровадили допомогу на поховання. Харківська деза листопада-грудня.

Фактчек Редакція - 04 Січня 2024 | 13:36

Найактуальніші харківські фейки та маніпуляції листопада та грудня, розвінчані фактчекерами боту ПЕРЕВІРКА.

Фейк. Бійців спецпідрозділу Kraken відправляють на Закарпаття для посилення мобілізаційних заходів

Дискредитація української армії є одним з наративів російської пропаганди, що постійно просувається в інфопросторі. Цього разу ми натрапили на допис про те, що бійців спецпідрозділу Kraken відправлять у Закарпатську область з метою посилення мобілізаційних заходів. 

Пропагандистський ресурс «Шейх Тамир» (архів) опублікував допис про те, що бійців спецпідрозділу Kraken нібито відправляють у Закарпатську область для посилення мобілізаційних заходів. Так, військові будуть патрулювати вулиці групою у 5-6 осіб та «відловлювати» чоловіків, а зокрема угорців, для подальшого їх долучення до лав української армії. Як стверджують автори допису, цю інформацію оприлюднили журналісти закарпатських ЗМІ, проте про яке саме ЗМІ йде мова, інформація не надається.

За доказ правдивості у пабліку додають скриншоти листування нібито між двома бійцями підрозділу, які начебто й опублікували представники закарпатських медіа.

Про це також написали пропагандистські ресурси «Медведь» (архів) та «ПроRU_BY» (архів). 

Ми детально перевірили цю інформацію та з’ясували, що це фейк. Читайте про це у нашому дослідженні.

Маніпуляція. Міська влада Харкова запровадила допомогу на поховання у розмірі 1942 гривні

Telegram-канал «ХАРЬКОV НАРОДНЫЙ» повідомив (архів), що виконавчий комітет Харківської міської ради вирішив виплачувати допомогу на поховання в розмірі 1942 гривень. Автори з іронією зазначають, що такі «космічні» гроші почнуть виплачувати з 1 січня 2024 року.

Це маніпуляція. Що сталося насправді — читайте на нашому сайті.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.