19-21 жовтня у Львові відбудеться Бієнале Довіри. Це захід, покликаний актуалізувати важливість довіри у суспільстві. В рамках Бієнале відбудеться конкурс плакатів на тему довіри. Призовий фонд конкурсу становить 6 тис. євро.

Голова журі конкурсу – Яцек Ягельський, проректор Познанської Академії мистецтв (Польща). Секретар журі – Богдан Шумилович, керівник «Міського медіа архіву», Центр міської історії Центрально-Східної Європи (Львів).

Участь у конкурсі плакатів можна брати як самостійно, так і об’єднавшись у творчі групи. Для того, щоб стати учасником конкурсу, потрібно подати заявку до 25 липня, після чого до 17 вересня підготувати роботу. Подати заявку на участь, а також дізнатися подробиці конкурсу можна на сайті poster.biennaleoftrust.org.

До 30 вересня журі обере 30 найкращих робіт і трьох призерів, які отримають грошові винагороди у розмірі 3, 2 та 1 тис. євро. Найкращі плакати будуть експоновані у міському просторі Львова в рамках Бієнале, а також в інших містах України.

Ми розібралися в ситуації та зібрали головні питання та обгрунтування ідеї конкурсу? Яка виглядає вже занадто цікаво – ось що кажуть організатори:

Мистецтво довіри                                                                                                                           

Довіряти чи не довіряти? Чи можливе мистецтво без довіри – до автора, до глядача, до простору, в якому воно живе? Чи можливо збудувати безпечну та надійну платформу для розвитку будь-чого, не довіряючи? Пропонуємо митцям осмислити ці питання, взявши участь у конкурсі плакатів, що відбудеться в рамках Бієнале Довіри (докладніше на poster.biennaleoftrust.org).

Чому саме плакат?

Це одна з найлаконічніших, при цьому найдієвіших художніх форм. Вплив плакату є буквально відчутним, він працює тут і зараз. Багатовимірність та багатопрочитуваність будь-якої теми, яких майже неможливо отримати у розмовах і дискусіях, легко досягається через мистецтво. Запрошуємо до участі у конкурсі не лише графіків-плакатистів, а й усіх, хто має творчі ідеї на задану тему.

Як це буде відбуватися?

Митці подають заявки на участь у конкурсі до 25 липня, створюють та відсилають готові роботи в електронному вигляді, оформлені відповідно до конкурсних вимог, не пізніше 15 вересня.

Журі уважно розглядає усі роботи, подані відповідно до вимог конкурсу, та обирає 30 найкращих плакатів і трьох призерів.

Бієнале довіри готує експозиції з найкращих 30 робіт конкурсу у міському просторі Львова та інших міст України; нагороджує трьох переможців грошовими призами.

Прикінцеві заохочення

Ми не розраховуємо отримати готові рецепти. Ми лише пропонуємо почати осмислювати значення та присутність довіри у повсякденному житті, у тому числі і через світ художньої образності.

Через наративність візуальних втілень ми відкриємо для себе інший, ірраціональний шлях до розуміння природи довіри та не-до-віри, а також нових, можливо, неочікуваних можливостей досягати взаєморозуміння.

Ми віримо, що тільки через довіру може постати здорове та комфортне середовище, в якому успішно проростатиме не лише творчість, а й усе інше: добробут, впевненість у майбутньому, порозуміння і мир.

Довіряти – як дихати: легко.
Повір у довіру!

Докладніше:

poster.biennaleoftrust.org

Теги:

#довіра #кульруний проект #бієналє довіри