Біженці за кордоном більш скептично уявляють майбутнє країни, ніж ті, хто знаходиться в Україні.

69% громадян вважають, що у найближчі 5 років Україну чекає розвиток. 21% опитаних навпаки думає, що в країні буде застій, ще 10% – не змогли визначитись. Про це стало відомо з результатів опитування соціальної групи Рейтинг.

«У формування оптимізму щодо розвитку України в майбутньому найбільш відчутною є різниця щодо демократичності та відповідальності за доходи: ті, хто оптимістично дивляться в майбутнє України, менше очікують допомоги від держави та більше згодні, що людина сама відповідальна за підвищення своїх доходів, а також частіше ніж скептики говорять, що Україні потрібно більше демократії (не противагу твердженню, що Україні потрібна «сильна рука»)», – ідеться в повідомленні.

Також респонденти переважно хочуть бачити Україну країною з безоплатною медициною (61%), освітою (57%), забороною на продаж землі іноземцям (57%). 

Крім того, опитувані мріють, щоб країна, а не громадяни, відповідала за підвищення доходів населення (53%), але водночас хочуть вільного ринку в економіці (58%), високий рівень демократії (64%) та свободу ЗМІ (75%).

Читати також: