На Харківщині пред’явлені понад 100 підозр у зраді, частині з них вручені очно, підозрювані затримані.

Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації, з покликанням на начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова.

«У нас зараз пред’явлено вже більше 100 підозр по території Харківської області. Деяким очно, тобто безпосередньо вручені органами прокуратури, Національної поліції, Служби безпеки України підозри. І люди затримані, зокрема військовослужбовці російської федерації», – зазначив Синєгубов.

Він також додав, що є люди, яким оголошена підозра заочно. 

Очільник ХОВА вважає, що йдеться перш за все про безпеку Україну, тому до цього питання треба підходити принципово:

«Та ситуація, яку ми наразі маємо, наприклад, в Куп’янській громаді і її голова, говорить нам про те, що десь, напевно, ми теж недопрацювали в цьому напрямку. Ми розуміємо, що для цього спеціально були підготовлені люди, які є кадровими працівниками російських спецслужб. І, звичайно, вони були не один день, не один тиждень і навіть не один рік».

Зазначимо, що Gwara Media відвідала деокуповане декілька днів тому українськими військовими село Гракове у Харківській області, яке було під російською окупацією від 25 лютого. Раніше у селі проживало понад 700 людей, тепер залишилося близько 40 жителів.