Троє підозрюваних отримали терміни, а двох виправдав суд.

Святошинський районний суд Києва визнав бійців Беркута Сергія Зінченка, Павла Аброськіна та Олега Янішевського винуватими у розстрілах цивільних людей на Майдані. Зінченко та Аброськін отримали по 15 років ув’язнення, а Янішевський – довічне. Про це повідомляє ВВС News.

Однак ці троє беркутівців були звільненні з-під варти в грудні 2019 в рамках обміну полоненими з Росією. Вони втекли у РФ. Ще двоє, які повернулися в Україну, це Сергій Тамтура та Олександр Маріченко, були виправдані судом.

Також суд надав дозвіл на затримання Аброськіна, Зінченка та Янішевського, які перебувають у розшуку, та ухвалив рішення щодо виплат постраждалим у справі. Вони отримають від 40 тисяч до 1 мільйона гривень.

Святошинський райсуд також ухвалив рішення щодо виплат постраждалим у справі від 40 тисяч до 1 мільйона гривень морального відшкодування. Вирок може бути оскаржений протягом 30 днів.

Довідка 

20 лютого 2014 року, за даними Офісу генерального прокурора, на вулиці Інститутській загинуло 48 людей. Сотні отримали поранення та травми. Судовий розгляд щодо п’ятьох бійців Беркута  тривав з травня 2016 року до листопада 2022 року. У грудні 2019-го обвинувачених передали Росії під час обміну полонених.

На початку 2020 року Сергій Тамтура та Олександр Маринченко повернулися до України, аби, як самі те повідомляли, довести свою невинуватість. Спершу справу розглядали лише по них, а далі, коли в України прийняли закон про заочне розслідування, справу об’єднали і почали розглядати по п’яти беркутівцях.

Читайте також

  • Російського військового, який під час окупації Харківщини вчиняв крадіжки та знущався з цивільного населення судитимуть в Орджонікідзевському районному суді Харкова.