Некомерційний проєкт GladPet, ветеринарна клініка «Пес і Кіт» та Канадська організація Veterinarians Without Borders створили проєкт з Безкоштовних ветеринарних онлайн-консультацій.

Проєкт спрямований на допомогу власникам тварин, які не мають змоги доїхати до ветлікарні. Здебільшого це люди з прифронтових або окупованих територій, але взагалі українці можуть звернутися по допомогу з різних куточків світу.

«Адже з тими, хто був вимушений виїхати в інші країни також складна ситуація – там є труднощі з перекладом, взаєморозумінням із ветеринарними лікарями, страхуванням та грошима на відвідання ветлікарні».

Окрім того, що тварини страждають від нестачі корму, препаратів та гучних вибухів у зонах бойових дій, так ще є проблеми з доступом до ветеринарних клінік та лікарів, кажуть організатори. 

Кошеня з Херсонщини

За 3 місяці роботи проєкту було отримано 622 заявки на консультації. З них вже проведено 549, а 67 – перенаправлено на очний огляд чи діагностику, адже бувають стани тварини при яких необхідно терміново відвідати лікаря.

«За час роботи проєкту за допомогою до ветлікаря зверталися з окупованих територій Донецької, Запорізької, Харківської та Херсонської областей, а також прифронтових територій».

Щоб отримати безкоштовну консультацію ветеринара потрібно:

  • Перейти за посиланням та зареєструватися через сайт, обравши зручну дату та час;
  • Можна зателефонувати за номером 0 (800) 351-428, щоб зв’язатись з оператором.

Консультації проводять щоденно з 10:00 до 19:00 через чат, дзвінок телефоном та відеоконсультація у ZOOM.

Ветлікарі можуть допомогти таким тваринам, як собаки, коти, птахи, гризуни, плазуни та інші екзоти.

  • Громадська організація UAnimals евакуювала бджіл, які пережили окупацію під Ізюмом.