Останніми днями армія РФ продовжує локалізовані наступальних дій на рубежі Куп’янськ-Сватове-Кремінна, пише американський Інститут вивчення війни (ISW).

  • Російські війська на цьому відтинку фронту мають на меті окупацію решти Луганської області та просування у східну частину Харківську та північну Донецької області.

Генеральний штаб України повідомив, що українські війська відбили російські атаки біля Синьківки (9 км на північний схід від Куп’янська), Іванівки (21 км на південний схід від Куп’янська), Берестового (20 км на північний захід від Сватового), Новоєгорівки (16 км на південний захід від Сватового), а також у Серебрянському лісництві (10 км на південь від Кремінної).

Мапа бойових дій на Сході України / Джерело: ISW

Інститут посилається на прокремлівського мілітарного блогера, який 7 листопада розповів, що росіяни просуваються на захід від Першотравневого (20 км на схід від Куп’янська), проте американські дослідники не знайшли візуального підтвердження цій заяві. Також заявлялося про складність пересування російських військ важко через щільні мінні поля в цьому районі.

Речник командування Сухопутних військ Збройних сил України підполковник Володимир Фітьо заявив, що російські війська на Куп’янському, Лиманському та Бахмутському напрямках з 1 по 6 листопада втратили 1 826 осіб особового складу та 200 одиниць військової техніки, включаючи 22 танки та 54 бойові броньовані машини.

ISW з посиланням на міноборони РФ відзначає, що 8 листопада підрозділи Західного угруповання російських військ відбили дві українські атаки на південний схід від Куп’янська в районі населеного пункту Тимківка (20 км на південний схід від Куп’янська).

Читайте також

Українські військові відбили 6 російських атак поблизу Куп’янська — Генштаб. На Куп’янському напрямку російська армія безрезультатно вела штурмові дії біля Синьківки Харківської області.

Правоохоронці показали наслідки російських обстрілів Куп’янського району — фото. Ввечері 6 листопада армія Росії обстріляла Куп’янський район. Слідчі відкрили кримінальні провадження у зв’язку з порушення законів та звичаїв війни.