Вісім із десяти громадян Великої Британії, які прийняли переселенців з України, вважають цей досвід позитивний.

Про це свідчать результати опитування громадської організації More in Common, пише The Guardian.

Серед опитаних, 88% громадян, які прийняли українських біженців, кажуть, що зробили б це знову. Лише 3% відповіли, що не повторювали б такий досвід.

Загалом громадяни Великої Британії оцінили досвід прийому біженців за програмою Homes for Ukraine у 7,7 балів із десяти, а якщо говорити про досвід спілкування з українцями, то оцінили в 8,4 бали.

При цьому британці оцінили підтримку з боку уряду менш позитивно — 5,04 балів та взаємодію місцевих адміністрацій із переселенцями — 5,9 балів.

Респонденти зазначили, що найскладніше було допомагати людям із травмами, культурні відмінності, наприклад, мовний бар’єр чи різні харчові звички, а також допомогу гостям із доступом до стоматологічних послуг.

Також опитування показало, що 68% усіх британців вважають прийняти понад 150 тисяч біженців з України – правильне рішення, тоді як 17% ставляться до цього негативно.

Для 95% опитаних — це був перший досвід у програмі з прийому біженців.

Homes for Ukraine – це програма, яку створив уряд Великої Британії для підтримки біженців з України. Вона допомагає українцям знайти житло мінімум на шість місяців.

  • Мінреінтеграції запустило додаток для українців за кордоном.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.