25 жовтня видавництва Union Square – США та Bloomsbury – Британія випустять книгу 12-річної Єви Скалецької «Ви не знаєте, що таке війна: Щоденник дівчинки з України» (You Don’t Know What War Is: The Diary of a Young Girl From Ukraine).

Книга починається з 12-річчя дівчинки, незадовго до нападу росіян 24 лютого. Щоденник описує найважчий період – з 24 лютого 2022 до середини березня. Єва з бабусею Іриною спершу намагалися знайти безпечніше місце у рідному Харкові (їхню оселю пошкодило бомбардуванням), потім перебралися до Західної України. Далі був важкий шлях через угорський кордон до центру біженців і зрештою – ірландський Дублін, вони знайшли новий дім у родині шкільної вчительки Кетлін Фленеґан.

«”Ти не знаєш, що таке війна” – це потужне розуміння того, що таке конфлікт очима дитини, і обов’язкове читання для дорослих і дітей старшого віку», – говорять у видавництві Bloomsbury.

Наразі можна зробити передзамовлення на Amazon, Bloomsbury та Union Square.  Американці з Union Square обіцяють передати частину з виручених грошей організаціям по роботі з біженцями в Україні.

Також відомо, що права на видання щоденника 12-річної харків’янки вже продані до 12 країн.

Нагадаємо, що у німецькому видавництві Suhrkamp Verlag опублікували нову книжку Сергія Жадана «Himmel über Charkiw: Nachrichten vom Überleben im Krieg» («Небо над Харковом: Новини про переживання війни»).