З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну з Харківської області релокувалося 186 підприємств. Про це повідомив Олександр Котуков, директор Харківського обласного центру зайнятості під час брифінгу.

Найбільше підприємств переїхало до Дніпропетровської, Львівської та Київської областей, а також до Чернігівської, Полтавської, Сумської та Житомирської областей. Крім того, є бізнеси, що переїхали за кордон.

Релокація створює нові виклики для регіону — стало менше робочих місць. За словами Олександра Котукова, між іншим, ситуація покращується. Якщо на початку цього року роботодавці надавали в середньому на місяць 1 500 вакансій, то зараз близько 3 000. Як і з конкуренцією: раніше на вакантне місце було 29 осіб, зараз — 6.

«Тобто ми маємо збільшення пропозиції, а відповідно вже можна говорити про поступове відновлення ринку праці Харківської області», — зазначив директор обласного центру зайнятості.

Крім того, начальниця управління реалізації політики зайнятості Харківського обласного центру зайнятості Інна Прохоренко додала, що 30 підприємств уже повернулося.

Щодо вакансій, найбільший попит на працівників у переробній промисловості, сільському господарстві, Низький попит на працівників у таких сферах діяльності, як: організація харчування, операцій із нерухомим майном, мистецтво, спорт, розваги, відпочинок.

«Вчора були на одному з машинобудівних підприємств і їхнє керівництво зазначило, що вони вкрай потребують співробітників. Крім того, вони готові навчити людей, які готові працювати. Тобто, кількість вакансій дійсно збільшується», — наголосив Котуков.

Нагадаємо, програма релокації підприємств діє в Україні з березня 2022 року. Вона передбачає переміщення підприємств, які знаходяться на територіях у зонах бойових дій, у більш безпечні регіони на Заході України.

Читайте також

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!