У фільмі розповідають про деталі Харківської операції та людей, завдяки яким вона відбулася.

1 жовтня о 22:15 в ефірі національного телемарафону «Єдині новини» презентують документальний фільм «Битва за Харків». Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.

«В документальному фільмі викладені спогади учасників баталій, кадри вирішальних битв та Харківської операції. Автори стрічки протягом року працювали над збором і обробкою інформації», – ідеться в повідомленні.

Режисер фільму – Тарас Ткаченко. Кінострічка є продовженням документального циклу відкритого фільмом «Битва за Київ». За словами режисера, знімальна група протягом року працювала над стрічкою та по гарячих слідах збирала інформацію в безпосередніх учасників тих подій. 

«На жаль, деякі з них назавжди залишаться в наших серцях так і не дочекавшись премʼєри фільму, де вони головні герої. Проте, слава про їхні подвиги житиме вічно та нагадуватиме нашим нащадкам той дух, ту ціну і ту жертовність на яку спроможний великий український народ в боротьбі за нашу незалежну державу», – сказав Тарас Ткаченко.

Нагадаємо, 29 вересня вийшов фільм про бійця «Омеги», який ціною життя зупинив російський підрозділ під Харковом. Вона розповідає про українського підполковника Олександра Орлова — спецпризначенець 2-го загону Центру спеціального призначення «Омега» Національної гвардії України. Події фільму розгортаються 24 лютого 2022 року в Харкові, коли місто опинилося в напівоточенні.

Читати також:

  • 1 жовтня Україна вперше відзначить у нову дату день захисників і захисниць. О 9:00 в цей день на центральних площах та вулицях українських міст все зупиниться аби вшанувати хвилиною мовчання пам’ять загиблих героїв.