Пластикові вироби, такі як солом’яні трубочки, пляшки  і обгортки для харчових продуктів, іноді можуть бути неминучі в таких місцях, як ресторани і супермаркети. Ось чому багато країн по всьому світу вирішують повністю заборонити або обмежити використання одноразового пластику, вибравши вибір з рук споживачів. Однією з країн, які зробили це, є Франція, яка нещодавно приступила до здійснення плану по ліквідації всього одноразового пластику до 2040 року.

Амбіційний план є частиною більш масштабного рішення по всьому ЄС про заборону багатьох одноразових пластикових виробів до 2021 року. У Франції перший етап почався 1 січня 2020 року, коли уряд уже заборонило використання трьох звичайних одноразових пластикових виробів: тарілок, чашок і ватних паличок. Наступного року заборонені всі предмети, включаючи одноразові столові прибори, пластикові кришки на винос, конфеті, мішалки для напоїв, пінопластові контейнери, пластикові соломинки і виробнича упаковку. Продавці за законом будуть повинні дозволяти клієнтам використовувати свої власні контейнери, а ті, хто використовує надмірну пластикову упаковку, будуть піддані штрафам.

З 2022 французькі громадяни не матимуть можливості купувати пластикові чайні стаканчики, пластик в швидкому харчуванні або пластикові тарілки на виніс. Уряд планує боротись з одноразовими пляшками для води обов’язковими питними фонтанчиками в міському просторі.

Світ досі виробляє величезну кількість пластику, тож будемо сподіватись, що Франція зможе показати приклад для інших країн і це буде великим кроком для порятунку планети.

Теги:

#ліквідація #пластик #Франція