Сили оборони відбили село Тихе та райони в центральній та південній частинах Стариці на Харківщині, йдеться у звіті Інститут вивчення війни (ISW) 19 червня.

Про те, що українські війська відбили Тихе говорить російський військовий блогер, зазначають аналітики, а російські сили завдали повітряних ударів по населеному пункту, що свідчить про те, що Сили оборони України, ймовірно, захопили поселення протягом останніх кількох днів.

Геолокаційні кадри, які опублікували 10 і 18 червня, показують, що українські війська також нещодавно відбили райони в південній і центральній частині Стариці (на південний захід від Вовчанська), а український батальйон, який діяв у цьому районі, повідомив 10 і 18 червня, що він відвів позиції поблизу Стариці, пишуть у звіті.

ISW з посиланням на речника Харківського угруповання військ України полковника Юрія Повха, зазначає, що українські сили «заблокували» десятки російських військових у Вовчанську.

«Нещодавно ISW зафіксувала повідомлення про те, що українські сили оточили до 200 російських військовослужбовців на Вовчанському агрегатному заводі в центральній частині міста, хоча Повх у своєму коментарі не назвав Агрегатний завод», — йдеться в повідомленні.

Також українське джерело повідомило 18 червня, що російські сили завдали удару по Вовчанську 13 керованими плануючими бомбами протягом однієї години, що вказує на те, що російські сили можуть підготуватися до обмеженого наступу на Вовчанськ найближчими днями, попереджають аналітики. Російські військові блогери стверджували, що війська РФ продовжували просуватися в межах північного Вовчанська та до Тихого, але ISW не знайшло підтвердження цих тверджень.

Один блогер заявив, що інформації про Вовчанськ мало, оскільки більша частина інформації є старими новинами та повідомляється з «позитивним ухилом, — зазначили аналітики.

За їхніми даними, інтенсивність контратак Сил оборони в районі Глибокого на півночі від Харкова дещо знизилася, але загалом активність боїв тут залишається високою.

Нагадаємо, війська РФ атакували в районах населених пунктів Синьківка, Степова Новоселівка, Піщане та Кругляківка. Вісім атак успішно відбито, тривають три бойові зіткнення біля Степової Новоселівки.

На Харківському напрямку росіяни за підтримки авіації шість разів безуспішно атакували в районах Липців та Вовчанська.

Читайте також

  • На Харківщині одна людина загинула та п’ять постраждали через російські обстріли