В деяких школах кількість учнів зменшилась втричі.

Зараз у Золочівській громаді проживає близько 1,5 тисячі дітей. До війни їх тут було понад 2,5 тисячі. Однак, майже всі продовжують навчатися у школах громади. Про це повідомив голова Золочівської селищної військової адміністрації Віктор Коваленко.

«У Івашківському ліцеї до війни навчалося 60 дітей, зараз – 17. В Олександрівській школі, наприклад, було 120 дітей, стало – 80. Діти чують і бачать вибухи. Деякі виїжджають. У нас в громаді зараз близько 200 дітей забрали документи зі школи та перевелись остаточно. Інші навчаються онлайн», – розповів селищний голова.

Окрім цього, понад 3000 людей проживають на прикордонних територіях Золочівської громади і там також є діти.

Начальник Золочівської сільської військової адміністрації Віктор Коваленко / Фото: Денис Глушко, Ґвара Медіа

«Люди працюють на городах. За 200 метрів кордон, і люди бачили, як росіяни розгортали артилерію, міномети й стріляли», – говорить Коваленко.

На прикордонні, за словами селищного голови, російські безпілотники літають постійно. І вже знають усі машини місцевих.

«Якщо з’являється невідомий їм автомобіль, вони одразу стріляють. Пам’ятаєте як було з волонтерами, які везли допомогу?», – наголошує голова СВА.

Нагадаємо,17 червня армія РФ обстріляла село Гур‘їв-Козачок Богодухівського району. Одна з протитанкових керованих ракет потрапила у цивільне авто. В якому знаходилися двоє волонтерів з Золочева на Харківщині. 42-річний чоловік та 53-річна жінка загинули на місці. 

Читати також:

  • Майже 90 населених пунктів Харківщини очікують на підключення світла.
  • На Куп’янському напрямку збільшилася «сіра зона». Протягом останніх днів росіяни проводили активні штурмовій дії по цьому напрямку, однак успіхів не мали. За словами посадовця, українські військові тримають позиції. Армія РФ накопичила техніку як для того напрямку, але робила це поступово — для ЗСУ це не стало несподіванкою.