Креативна агенція Bickerstaff.734 анонсувала книгу з символічною назвою «Злочин без покарання», щоб привернути увагу світової спільноти до викрадення росіянами українських дітей.
У книзі описуються злочини, вчинені російською владою в Україні. Зокрема, викрадення дітей. Хоча книга не описує всі вчинені злочини, вона ще пишеться. Наразі збірник важить 50 кілограмів та налічує 6000 сторінок — стільки ж історій сімей, у яких забрали дітей.
«Як виразити словами той біль, жах і праведний гнів українських матерів, чиї діти були викрадені російськими окупантами? 6000 дітей… Мабуть, ніяк. Але якщо спробувати, то вийде 50-кілограмова книга на 6000 сторінок. І назвати її можна “Злочин без покарання” — ну ви зрозуміли літературний натяк», — зазначають у дописі.
Книгу спільно створили з Українською академією лідерства та Міністерством закордонних справ України. Її планують презентувати в НАТО, Європарламенті та Раді Європи, а також організаціям у Польщі, Німеччині, Франції, Бельгії та Австрії.
Кількість депортованих дітей за підрахунками Європарламенту може сягати від 16 до 300 тисяч. Таку цифру пояснюють тим, що вивозити дітей росіяни почали ще з 2014 року. У Регіональному центрі з прав людини зазначили, що від 260 тисяч до майже 700 тисяч українських дітей, які мають батьків, були депортовані в Росію.
17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт Володимира Путіна та Марії Львової-Бєлової, яка є уповноваженою президента РФ у справах дитини. Їх підозрюють у скоєнні воєнного злочину незаконної депортації та переміщення дітей з окупованих районів України до Російської Федерації.
6 квітня 49 країн світу та Європейський Союз видали спільну заяву із засудженням незаконної депортації українських дітей до Росії у відповідь на проведення неформального засідання Ради Безпеки ООН
Крім цього, комісія ЄС виділила МКС в Гаазі понад 10 мільйонів євро, а також ідентифікувала 16 російських посадових осіб, відповідальних за примусове переміщення дітей із тимчасово окупованих територій.
Діти війни
Єдина платформа, що надає актуальну інформацію про дітей, які постраждали внаслідок російської агресії проти України. Кількісні показники оновлюються щодня.
«Цей портал створено як інструмент пошуку дітей, їх порятунку та визволення з місць примусового переміщення чи депортації», — координаторка порталу Дарія Герасимчук.
Ініціатива дає можливість не тільки ознайомитися з кількістю жертв серед дітей, але й звернутися у разі будь-якого порушення прав і свобод дитини. Наприклад, можна повідомити:
- про дитину, яка загубилася;
- про злочин, скоєний проти дитини;
- якщо ви знайшли дитину без супроводу дорослих;
- якщо вам відомо про факт депортації дитини;
- про примусову зміну громадянства та документів дитини;
- про інші порушення прав дитини під час війни.
Читати далі: Війна з РФ забрала життя 477 українських дітей — Офіс Генпрокурора.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.