Також більшість опитаних відзначили важливість культури під час війни.

Жителі Харківської області високо оцінюють роботу закладів культури в регіоні. Про це свідчать результати дослідження соціологічної групи Рейтинг.

Так, жителі Харківської області найвище серед інших областей України оцінили роботу бібліотек та клубів. Останні лідирують за матеріальною оснащеністю, станом приміщень, роботою працівників та переліком послуг і заходів.

«Всі респонденти відзначають інтегративну та об’єднуючу роль культури під час війни. Саме українська культура, на їх думку в цій війні є головним об’єктом агресії з боку окупанта. Знищуючи культуру, він намагається знищувати українську ідентичність. Громади, які пережили окупацію знають це наочно. Для майже всіх респондентів культура під час війни стала тим, що ефективно проводить межу між «своїми» та «чужими», підкреслює право українців на суверенітет, є важливою основою ідентичності», – ідеться в повідомленні.

Інтерес та запит на українську культуру виріс в усіх громадах та в усіх вікових групах респондентів, повідомляють соціологи.

Нагадаємо, усього в Україні станом на 25 грудня внаслідок збройної агресії РФ пошкоджено або зруйновано 1907 об’єктів культурної інфраструктури. У Харківській області руйнувань зазнали 52% закладів культури. 

Найчисельнішою групою об’єктів культурної інфраструктури, які зазнали пошкоджень чи руйнувань, є клубні заклади (48% від загальної кількості закладів культурної інфраструктури, які зазнали збитків).

Читайте також

  • Росіяни знищили музей-будинок Романа Шухевича на околиці Львова 
  • На Харківщині збирають гроші на консервацію музею Сковороди