Фейк. Валерія Залужного звільнено з посади Головнокомандувача ЗСУ

Алєся Ященко - 29 Січня 2024 | 21:19

Ввечері 29 січня 2024 року мережею поширилась інформація про звільнення Головнокомандувача Збройних сил України генерала Валерія Залужного. Чи дійсно це так — читайте у нашому матеріалі.

Що сталося? 

Сьогодні ввечері до чат-бота «Перевірка» надійшла рекордна кількість запитів щодо підтвердження інформації про звільнення Головнокомандувача Збройних сил України генерала Валерія Залужного.

Публікації про звільнення Залужного з посади публікували різні медіа, сторінки та Telegram-канали. Проте більшість перших запитів посилалася на повідомлення колишнього нардепа Борислав Береза, яке він оприлюднив (архів) 29 січня о 18:23:

«Офіс президента все ще хоче їсти своє лайно. Мої джерела з Офісу президента повідомили, що Залужного звільнено з посади Головкома! Я дуже хочу, щоб інформацію не підтвердили. Дуже. Але вже друге джерело. ((».

Також інформацію про звільнення Залужного (архів) оприлюднив Telegram-канал «Джокер» та додав інформацію про звільнення Міністра Оборони Умєрова (архів).

«А Умєрова за що? Я його лише вчора почав хвалити», — дописують у Telegram-каналі «Джокер».

Пізніше «Джокер» оприлюднив (архів) інформацію про звільнення не лише Залужного та Умерова, а ще 101 звільнення.

Після цього новину про звільнення Валерія Залужного поширив журналіст Роман Цимбалюк (архів). Він зазначив, що на місце Головнокомандувача ЗСУ планують призначити очільника розвідки Кирила Буданова.

Аналогічну публікацію поширили також на Telegram-каналі «БУТУСОВ ПЛЮС» (архів) і Цензор.нет (архів).

У публікації Юрія Бутусова йшлося про те, що Президент вже підписав наказ про звільнення Головнокомандувача.

«Президент України Володимир Зеленський підписав наказ про звільнення з посади Головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного».

Оприлюднив інформацію про це й народний депутат Гончаренко у своєму Telegram-каналі (архів). Нардеп зазначає, що Залужному нібито пропонували посаду посла в одній з європейських країн, але він відмовився.

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Перше офіційне повідомлення щодо ймовірного звільнення Валерія Залужного оприлюднило Міністерство оборони України у своєму Telegram-каналі опублікували допис (архів) у якому зазначили:

«Шановні журналісти, одразу відповідаємо всім: Ні, це не правда».

Речник Президента Сергій Никифоров у коментарі Суспільному (архів) заперечив інформацію про відставку Валерія Залужного.

Аналогічну інформацію надають журналісти Громадського.

«Я спростовую звільнення Залужного», — сказав Никифоров у коментарі Громадському.

У своєму вечірньому зверненні від 29 січня Володимир Зеленський про кадрові зміни не йшлося.

Також колишня заступниця міністра оборони Ганна Маляр о 20:44 зазначила:

«Трохи лікнепу для користувачів телеграму. Кадрові призначення вищого військового керівництва здійснюються не в телеграмі. Якщо немає підписаного та оприлюдненого указу, значить немає призначення. Навіщо запускається інформація, коли немає указу? Різні бувають мотиви:

  • політична боротьба
  • хаос … просто хаос
  • умисне створення хаосу
  • спроба вплинути на ті чи інші процеси
  • провокація та ще дуже багато причин і мотивів».

Інформація, що оприлюднили ввечері 29 січня 2024 року про звільнення Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного з посади — є неправдивою. На сайті Офісу Президента України відсутній подібний указ, Володимир Зеленський у своїй промові не згадав про жодні кадрові рішення. Також інформацію щодо звільнення спростували в Міністерстві оборони України та речник Президента Сергій Никифоров.

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.