Усього в Україні подали 7457 таких заяв. Вже сформовано 1432 сертифікати.

У Харківській області 390 жителів, майно яких було зруйноване внаслідок збройної агресії РФ, незабаром отримають компенсації від держави у рамках програми єВідновлення. Їх сертифікати вже сформовані. Про це повідомив Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Щоб отримати кошти потрібно повідомити про знищене майно через за стосунок «Дія», звернутись до ЦНАПу або нотаріуса. Надіслати заявку про отримання житлового сертифіката в застосунку «Дія» та зачекати поки профільна комісія її опрацює визначить суму компенсації та сформує житловий сертифікат. Після можна розпочати пошук нового житла. Протягом 5 днів має надійти підтвердження, що кошти є. 

Впродовж 30 діб необхідно укласти угоду з продавцем. Водночас необхідно звернутися до нотаріуса або державного реєстратора та припинити право власності на знищене майно. Далі необхідно оформити у нотаріуса договір купівлі-продажу. Протягом 5 днів кошти зарахуються продавцю житла.

єВідновлення

Програма єВідновлення — це державна програма, що спрямована на відновлення житла, пошкодженого або зруйнованого внаслідок бойових дій на території України.

Програма стартувала в червні 2022 року, вона передбачає надання грошової допомоги на ремонт житла. Для отримання допомоги необхідно подати заявку в Дії, ЦНАПі або у нотаріуса.

У Харкові на ремонт пошкодженого житла місцевим мешканцям виплатили вже майже 200 мільйонів гривень за програмою «єВідновлення». В області виплати за програмою єВідновлення сягнули майже мільярда гривень.

Читайте також

  • В Україні стартували виплати на капітальний ремонт зруйнованого житла.