29 серпня законопроєкти №9647 та №9649, які дозволяють мобілізувати нардепів та чиновників, надано для ознайомлення комітету Верховної Ради.

Законопроєкт №9647 «Проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо справедливої мобілізації народних депутатів України)» зареєстровано в Верховній Раді 24 серпня.

Він пропонує наступні зміни:

  • Народні депутати України втратять право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.
  • Виділена стаття в законі про статус народних депутатів, за якою вони звільняються від призову на всі види служби на строк виконання своїх повноважень, буде скасована.

Автором законопроєкту є нардеп Олександр Дубінський.

«І приємні новини на вечір. Зареєстровано законопроєкти про службу в армії для депутатів та чиновників», – написав нардеп у своєму телеграм-каналі та додав хештег #служатьвсіабоніхто.

Олександр Дубінський

Український журналіст та політик. Був ведучим програми «Гроші» на телеканалі 1+1. Народний депутат України 9-го скликання від партії «Слуга народу».

У січні 2021 року був підданий санкціям з боку США за втручання в американські вибори та участь у російській мережі впливу. В серпні 2021 року Росія також ввела економічні санкції. 1 лютого 2021 року був виключений із фракції «Слуга народу» через американські санкції.

3 серпня 2023 року ДБР та СБУ провели обшуки у Дубінського, який виїхав за кордон під приводом супроводу батька на лікування під час війни. ДБР досліджує обставини підписання офіційних документів під час перебування за кордоном, можливі факти підробки.

Також Дубінський назвав «фашистським» гасло «Слава Україні!», а його вживання назвав «вершиною кретинізму».