Уночі 6 травня російські війська завдали ударів по енергетичній інфраструктурі Сумської області. Внаслідок цього понад 400 тисяч абонентів у Сумах та регіоні залишилися без електропостачання. Відключення від енергопостачання також зазнали споживачі на Харківщині.

Про це повідомила пресслужба Міністерства енергетики України.

Там зазначили, що станом на ранок 6 травня частково відновлено електропостачання споживачів у Харківській області, проте у Сумській області 91 населений пункт досі залишається знеструмленим.

Напередодні, увечері 5 травня, обстріли Харківщини спричинили пошкодження повітряних ліній та підстанцій обленерго у Харківській області, тимчасово відключивши побутових споживачів. Упродовж години їх частково заживили, зазначили в Міністерстві. Крім того, внаслідок пошкоджень газопроводів на Харківщині 263 споживачів відключено від газопостачання.

За вихідні енергетики змогли відновити електропостачання для понад 4,1 тисячі абонентів у Харківській області, які втратили світло через обстріли. Однак повторні удари спричинили нові руйнування електромереж, і станом на ранок 32,6 тисячі абонентів у 60 населених пунктах залишаються знеструмленими, кажуть у пресслужбі.

На Харківщині через мережеві обмеження продовжують застосовуватися графіки відключень електроенергії, і наразі 108 тисяч абонентів тимчасово знеструмлені, зазначили в Міненерго.

За добу 5 травня російська армія обстріляла близько 20 населених пунктів з артилерії, мінометів та авіації. Через обстріли одна людина загинула, ще 20 — поранено.

Читайте також

  • Росіяни вперше вдарили по селу на Харківщині півторатонною бомбою
  • Терехов розповів про наслідки влучань по центральній частині Харкова