Упродовж тижня з 15 по 22 травня в Харківській області піротехніки знешкодили 869 боєприпасів, розповів речник Головного Управління ДСНС України в Харківській області Євген Василенко, повідомляє Ґвара Медіа.

До робіт залучили 32 піротехнічні розрахунки, 161 людину та 64 одиниці техніки. З початку повномасштабного вторгнення обстежили понад 2815 га території.

Мінна небезпека

Наслідок підриву вибухонебезпечного предмета загинув 14-літній хлопець. Ще 5 осіб дістали поранення підірвавшись на боєприпасах.

Також працівники ДСНС здійснюють виїзди на території Харківської області, щоби попередити та розповісти про небезпеку мін та проінформувати що робити, якщо побачити невідомий предмет. А саме, повідомити про знахідку в ДСНС або Нацполіцію за телефонами «101», «102» або «112».

За словами Євгена Василенка, від початку повномасштабного вторгнення надійшло понад 21 тисячі заявок стосовно розмінування територій, залишається не відпрацьованими близько 1,5 тисячі.

«Наразі сапери обстежують прилеглі території під лініями електропередач спільно з енергетиками. Провівши цю роботу, вони повертаються до місць, де є заявки і відпрацьовують їх».

Окрім ДСНС, до розмінування територій також залучені зведені загони з інших областей, допомагає нацполіція, сапери ЗСУ, державні служби спецтранспорту, а також міжнародні та громадські організації.

Речник також нагадав, що в п’ятницю, 19 травня, тестували нову машину для розмінування. Вона створена на базі трактора харківського виробництва та обладнання з танка.

  • Стало відомо скільки коштує розмінувати поле: послуги з розмінування сільгоспземель на Харківщині обійшлося в 4,98 мільйона гривень.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.