Майже половина опитаних у десяти країнах світу бачать в Україні боротьбу не лише за власну незалежність, але й за демократію в усьому світі.

Британська газета The Guardian опублікувала результати дослідження аналітичного центру Європейської ради з міжнародних відносин (ECFR).

Більше третини опитаних (36%) в США заявили, що підтримка України здебільшого зумовлена необхідністю захисту американської демократії. Натомість у Китаї та Туреччині лише 15% вважають, що Захід підтримує Україну з такою метою.

Результати опитування в 15 країнах світу / The Guardian, ECFR

Більша частина респондентів із західних країн (44% у Британії, 38% у країнах ЄС та 34% у США) вважають, що Україна має повернути всі свої території, навіть за умов тривалої війни або ціною більших жертв.

Менше третини опитаних з Китаю та Турції поділяють цю думку. Лише 5% росіян згодні з необхідністю повернення Україною всіх територій.

Результати опитування в 15 країнах світу / The Guardian, ECFR

Хоч третина опитаних з Індії погоджуються з думкою Заходу, понад половина вважає, що війну треба закінчити якмога швидше. Навіть поступившись українськими територіями. Це підтримують менше половини респондентів з Турції, Росії та Китаю. Третина європейців вважає так само.

Переважна більшість на Заході вважає РФ суперником та підтримують продовження санкцій. І навпаки, майже дві третини респондентів з Росії назвали США «супротивником», а близько половини поділяють таку думку щодо ЄС і Британії.

Результати виявили міцну консолідацію заходу, натомість зростальну прірву з рештою світу. В ECFR переконані, що війна Росії проти України може стати історичною подією, що визначить новий світовий порядок. Він стане «постзахідним».

Опитування провели у:

  • дев’ятьох країнах-членах ЄС Франції, Німеччині, Італії, Іспанії, Португалії, Данії, Польщі, Естонії, Румунії;
  • у Великобританії та США;
  • а також у Китаї, Росії, Індії та Туреччині.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.