Фейк. Компанія METRO випустила відеоролик щодо рекрутингу колишніх військових з Німеччини

Владислав Герасименко - 20 Квітня 2024 | 10:17

Мережею поширили інформацію, що міжнародна компанія METRO випустила агітаційний відеоролик щодо рекрутингу колишніх військових з Німеччини. Чи відповідає це дійсності — розбиралися наші фактчекери.

Що сталося?

6 квітня 2024 пропагандистський Telegram-канал «Шейх Тамир» повідомив інформацію, що міжнародна компанія METRO випустила агітаційний відеоролик де закликає колишніх військових долучитися до компанії. До допису надається запис екрана з відеохостингу YouTube, де нібито і було розміщено компанією відеоролик.

«Ти військовослужбовець? Любиш порядок, чіткі інструкції та роботу в команді? Приходь до нас! У нас висока зарплата та жодного військового трибуналу», йдеться у тексті з відео. 

Самі пропагандисти, коментуючи публікацію, зазначають, що випуск такої агітації пов’язаний з тим, що німецькі військові «масово звільняються з армії, аби не їхати воювати в Україну».

Також цю новину поширили інші пропагандистські Telegram-канали, такі як «Правда Патриота 🇷🇺», «Медведь» та «Шкварка News».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Отже, METRO — це провідна міжнародна торговельна оптова компанія, що спеціалізується на обслуговуванні готелів, ресторанів та служб кейтерингу (HoReCa), а також приватних підприємців – власників закладів роздрібної торгівлі. У всьому світі METRO має близько 17 мільйонів клієнтів.

Також ця компанія представлена і в Україні, як «МЕТРО Кеш енд Кері Україна».

Тож, першим кроком, ми зайшли на YouTube та ввели до пошукового рядка запит з назви компанії та відео (Du bist ein Soldat?). Проте, ми не отримали релевантної відповіді. Натомість ми помітили, що весь контент з зазначеним описом «Du bist ein Soldat?» пов’язаний з назвою німецького музичного гурту Execute.

Наступним кроком, ми безпосередньо перейшли до списку відео від компанії METRO у розділі Shorts, адже відео, що поширюється мережею має відповідний розмір. Проте зазначене відео відсутнє.

Наступним кроком ми порівняли пересічне відео компанії METRO у розділі Shorts. Так, ми виявили декілька незбіжностей в інтерфейсі плеєра: 

  • у назві опції «Mag…nicht» (укр. «Не подобається») пропущено літеру «n»;
  • у відео з пропагандистських пабліків кілька літер з «Mag…nicht», виходить за межі дисплейної рамки, у якій відтворюється відео.

Також ми звернулися до METRO з запитом на їхню офіційну сторінку в соцмережі Instagram, попросивши спростувати або підтвердити інформацію, яку поширюють пропагандисти. Через кілька днів очікування, ми отримали відповідь, що компанія не створювала та не публікувала зазначеного матеріалу.

Отже, пропагандисти використали бренд відомої компанії METRO, що займається міжнародною оптовою торгівлею харчових продуктів, та нібито «раптово» почала займатися рекрутингом колишніх військовослужбовців Німеччини. Ця інформація не відповідає дійсності.

Поширюючи це відео, російська пропаганда має на меті поширити наратив, про те, що пересічні громадяни не підтримують політику уряду Західних країн, що «пропагують війну проти РФ». Ми вже висвітлювали подібні фейки в рамках наших досліджень та відносимо їх до наративу «Люди за кордоном підтримують РФ попри те, що їхня влада налаштована проти».

Висновок: фейк

Над матеріалом працювали: Владислав Герасименко, Юліана Топольник

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.