З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну до Польщі виїхали 80 тисяч чоловіків з України віком 18–60 років і не повернулися додому.

Про це пише польське медіа Rzeczpospolita.

За даними видання, Варшава вже видала Києву тих громадян України, які допомагали нелегальним мігрантам незаконно потрапити до ЄС.

Журналісти посилаючись на трьох польских прикордонників, зазначають, що з 24 лютого 2022 року по 31 серпня цього року до Польщі в’їхали близько 2,87 мільйона громадян України віком 18–60 років, а повернулося додому з них близько 2,8 мільйона.

Порівнюючи ці дані, до України з Польщі не повернулися 80 тисяч українців мобілізаційного віку. Водночас видання, зауважує, що невідомо, скільки із цих кількадесяти тисяч українців справді мали законні підстави виїхати за кордон і не повертатися додому.

У коментарі Rzeczpospolita член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський сказав, що це «велика кількість людей», які могли б бути мобілізовані до ЗСУ, посилюючи оборону й безпеку України. Він не виключив, що українська прокуратура на підставі розпочатих кримінальних проваджень може звертатися до інших країн про екстрадицію таких громадян додому.

Читайте також

  • Міноборони України внесло зміни до документів, що уточнюють критеріїв придатності до військової служби та новий порядок визначення місця служби для обмежено придатних військовослужбовців.